23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Ekim 2011 Çarşamba 16:36

Hükümeti İstifaya Çağırdı

Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari'deki terör saldırısının ardından bir basın toplantısı düzenledi.
Hükümeti İstifaya Çağırdı

Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari'deki terör saldırısının ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Hakkari'de 24 askerin şehit olmasını değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, terör sorunun çözüm yerinin hükümet değil, TBMM olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, "Hükümet istifa etmelidir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari'deki terör saldırısının ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi: "Bir başbakanın, sorumluluğu başka kurumlarda aramaması lazım. Sorumluluğu bilmesi lazım. Kendisi muhalefet partisinin lideri değil, ülkeyi yönetiyor. Sorumluluk başbakanın omuzlarındadır. Çözüm üreten kurum siyaset kurumu olmalıdır. Durup durduk yerde muhalefetten de şikayet ediyor. Çözüm önerilerinde bulunduk. Herkes duydu, bir tek Başbakan duymadı. Neden muhalefete kulağını kapatıyor? Ulusal bütünlük içinde getireceğiniz her çözüme destek vereceğiz dedik. Hiçbir öneri gelmiyor, sadece eleştiri geliyor. Teröre çözüm için iktidara açık çek verdik. Teröre çözüm konusunda hükümete hiç engel olmadık.

Meclis Başkanı'na çağrıda bulunuyorum; sorunun çözüm adresi hükümet değildir. Hükümet çözüm konusunda aciz kalmıştır. Meclis'in bu konuya el koyması, ortak komisyon kurması gerekmektedir.

Sağlıklı çalışan demokrasilerde hükümet istifa seçeneğini düşünür. İki günde 34 güvenlik görevlimizi şehit verdik. Kim bunun sorumlusu?

Bugüne kadar bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Onlar Türkiye Cumhuriyeti'nin onurudur. Sorun başsağlığı dilemek değil, çözüyorsanız görevinizi yerine getiriyorsunuz.

Başbakan'ın çaresizliğini dile getirdiğini gördüm. Sayın Başbakan çözümsüz bir noktadadır. Bu iktidar çözüm değil, sorun üreten bir iktidar haline gelmiştir. Bütün vatandaşlarıma sağduyu çağrısı yapıyorum. Umudumuzu asla ve asla yitirmeyelim. Bu kadar şehidin olduğu yerde hükümeti eleştirmeyelim, alkış mı tutalım? Çözüme varız, kim çözüm önerisi getirirse biz varız." dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR