25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Şubat 2012 Cumartesi 10:22

İbicioğlu: 'Said Nursi Araştırma Merkezi Gündemimizde Yok'

SDÜ Rektörü İbicioğlu: 'Gündemimde yok ama böyle bir teklif gelirse tartışırız' dedi.
İbicioğlu: Said Nursi Araştırma Merkezi Gündemimizde Yok

SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu, Ramazan Özcankaya’nın ‘SDÜ bünyesinde Said Nursi Araştırma Merkezi kurulması gerekir şeklindeki açıklamasına’ karışlık böyle bir öneri gelse değerlendirilir mi? Sorusuna “Gündemimde yok ama böyle bir teklif gelirse tartışırız. Gerek görülürse açılır bunu da kamuoyuna duyururuz” diye yanıt verdi.

İbicioğlu, SDÜ Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hasatlıkları ABD Öğretim Üyesi Ramazan Özcankaya’nın ‘Süleyman Demirel ismi üniversitede olmaz. Siyasilerin isimleri üniversitelere verilmemeli’ şeklindeki açıklamalarına ‘Kendi düşüncesidir. Bizi bağlamaz. 42 yıl bu ülkeye hizmet etmiş büyüğümüzün adının kaldırılmasını düşünmüyoruz” dedi.

Basın Kulübü programında ‘ Süleyman Demirel adı üniversitede de olmamalı. Üniversitelere bilim adamlarının adı verilmeli’ diyerek bazı kesimlerin tepkisini çeken SDÜ Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ABD Öğretim Üyesi Ramazan Özcankaya’nın çıkışı hakkında Rektör Hasan İbicioğlu ilk kez konuştu.

İbicioğlu, “Üniversitemizin bu kadar çok önceliği varken böyle ir şey akılımızn ucundan bile geçmez. Üniversite içerisinde özgür tartışma ortamında düşüncelerin ortaya konulması gibi bir anlayışımız var. Ülkede taş üstüne taş koyan herkesin bizim başımız üstünde yeri var. Sayın büyüğümüz 42 yıl boyunca bu ülkeye hizmet etmiş. Böyle bir tartışmanın içerisinde SDÜ yönetimi yok. Bu tartışmanın içerisinde de olmayız. Biz üniversitenin temel amaçlarına odaklanıyoruz. Üniversitelerde akademik özgürlük esastır. Bu düşünceler kişilerin kendilerini bağlar. Biz işimize bakıyoruz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR