26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Ekim 2010 Cumartesi 19:51

IGİAD'a Ziyaret

Isparta Cezaevi Müdürü Yaşar Yücel, Isparta Genç İş Adamları Derneği’ni (IGİAD) ziyaret etti.
IGİADa Ziyaret

Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Yaşar Yücel, Isparta Genç İş Adamları Derneği(IGİAD) üyeleriyle dernek merkezinde biraraya geldi.

Yücel, cezaevinde bulunan hükümlülerin topluma yeniden kazandırılmasını amaçladıklarını ve bu doğrultuda açılan atelyelerde farklı dallarda iş kazandırmaya çalıştıklarını belirtti. Yücel, açık cezaevinde kurumun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla marangozhane, halı atelyesi, terzihane ve fırın bulunduğunu aktardı. Isparta cezaevinde sandık yapımı ile tahta parçası ve talaş sattıklarını ifade eden Yücel, cezaevinde bulunan çok sayıda hükümlünün boşta olduğunu belirterek bu konuda genç işadamlarından destek istedi.

Cezaevi arazisinde yatırım yaparak hükümlülere iş imkanı sağlamak isteyen yatırımcılar için kira ve ısınma giderleri alınmayacağını, sadece kullanılan elektrik, su gibi giderlerin firma tarafından karşılanacak olup, günlük kişi başı hükümlü ücreti 20 TL + KDV olacağını aktaran
Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Yaşar Yücel, ayrıca istenirse parça başı işlerde ise hükümlülerin ücretlerinin parça başı değerlendirilebileceğini söyledi.

Yücel, kendi işyerlerinde hükümlü çalıştırmak isteyenler için en az 5 hükümlü çalıştırarak sigorta giderlerinin firma tarafından karşılanması şartıyla bunun mümkün olabileceğini belirtti.

Dernek üyeleri ile hükümlülerin yapabileceği iş alanları ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR