23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Aralık 2012 Cuma 07:45

İhracat İmkanlarını Artıracak Proje

BAKA destekli “Kontrollü Atmosfer Depolamanın Yaygınlaştırılması” projesinin ikinci izleme ziyareti, BAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Proje Sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Mustafa Pektaş tarafından gerçekleştirildi.
İhracat İmkanlarını Artıracak Proje

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)’nın Tarıma Dayalı Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Kontrollü Atmosfer Depolamanın Yaygınlaştırılması” projesinin ikinci izleme toplantısı gerçekleştirildi. MARİM müdürü ve proje lideri Ziraat Yüksek Mühendisi İsa Eren, BAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Proje Sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Mustafa Pektaş ve proje ekibinde yer alan Ziraat Yüksek Mühendisi Özgür Çalhan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda projenin bütçe ve eğitim konuları görüşüldü. Yapılan ziyaret sonrasında proje kapsamında düzenlenecek eğitim programı belirlendi.
Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürü İsa Eren, Bu proje elmanın ihracat imkanlarını arttıran modern depolama tekniklerinin yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır. Bu kapsamda, MARİM’e kazandırılacak yeni depolama teknolojilerinin sektör paydaşlarına tanıtımı çerçevesinde eğitimler düzenlenecektir. Böylece meyve üreticileri ve soğuk hava depo işletmecilerine yönelik kontrollü atmosfer ve dinamik kontrollü atmosfer depolama bilinci oluşturulması için önderlik yapılacağını belirtti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR