25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Kasım 2014 Pazar 10:58

İki Belediyeden Hizmet Kardeşliği

Balçova ve Yenişarbademli belediyeleri kardeş kent protokolünü hayata geçirdi.
İki Belediyeden Hizmet Kardeşliği

Balçova Belediyesi ile Yenişarbademli Belediyesi arasında imzalanan kardeş kent protokolü ilk gününden meyvelerini verdi. Balçova Belediyesi’nin hediye ettiği bilgisayarlar ile Yenişarbademli’nin tüm okullarında Balçova’daki gibi bilgisayarlı eğitim olacak.

İzmir’in Balçova Belediyesi ile Isparta’nın 2 bin 500 nüfuslu Yenişarbademli Belediyesi arasında ilişkileri güçlendirmek ve kültürel etkileşimde bulunmak amacıyla kardeş kent protokolü imzalandı. Meclis Üyeleri ile birlikte ile Yenişarbademli ilçesine giden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, ilçenin girişinde Kaymakam İhsan Erdurucan, Belediye Başkanı Mustafa Erdem ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. İlçenin Ören yerlerini ve Şehitlik Anıtı’nı ziyaret eden heyet daha sonra ilçede yapımı tamamlanan ve Belediye tarafından işletilecek olan sauna açılışına katıldı. Açılışın ardından Yenişarbademli Kaymakam İhsan Erdurucan Balçova Belediyesi heyetine ilçedeki istihdamı artırmak için yürütülen projeler hakkında bilgilendirdi.

OKULLARA BİLGİSAYAR, PROJEKSİYON
İki Belediye Başkanının Yenişarbademli Belediye’sinde yapılan karşılıklı bilgilendirme toplantısının ardından Yenişarbademli Belediyesi’nce okullara hediye edilecek olan bilgisayar ve projeksiyon cihazlarının teslimi yapıldı. Balçova’daki eğitim kurumlarına sınırsız destek verdiklerini ifade eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Burada belediyemizin imkanlarının sınırlı olduğunu biliyoruz. Ancak onlarda eşit ve kaliteli eğitim için çaba sarf ediyorlar. Biz de kendi gücümüz oranında destek olmaya çalışacağız” diye konuştu. Ev sahibi ilçe Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem ise imzalanan kardeşlik protokolünden memnuniyet duyduklarını belirterek “Bizlerin amacı insanlarımızın daha güzel kentlerde yaşaması, çocuklarımızın huzurlu ortamlarda büyümesi. Balçova Belediyemizin bu konuda İzmir’de yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu kardeşliğin iki ilçemize de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR