21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Mayıs 2016 Çarşamba 14:04

İkinci El Araç Alırken Tramer Kaydı Sorgulanmalı Mıdır?

İnsanlar maddi durumlarından ötürü, her zaman sıfır araç alamazlar. Ancak vasıta ihtiyaçlarını gidermek için de bir şeyler yapmaları gerekmektedir.
İkinci El Araç Alırken Tramer Kaydı Sorgulanmalı Mıdır?

 

İnsanlar maddi durumlarından ötürü, her zaman sıfır araç alamazlar. Ancak vasıta ihtiyaçlarını gidermek için de bir şeyler yapmaları gerekmektedir. Bunun için ikinci el araç alma yöntemine başvururlar. Fakat her insan aracın motor özelliklerine hâkim olmadığından ötürü, aracı yetkili bir servise ya da motordan anlayan birilerine gösterme ihtiyacı duyarlar.

Bazı durumlarda bu da yetersiz bir hale gelecektir. Aracıyla kaza yapmış olan kimseler, bu durumu saklamak isterler. Bunun altında yatan sebep, araçlarının daha ucuz bir fiyata satılacak olmasından kaynaklanmaktadır. Kimse emek verdiği bir şeyi değerinden aşağı fiyata satmak istemez. Bundan ötürü, geçirmiş oldukları kazayı ört bas ederek ilgili birimlere aktarmazlar. İlgili birimlere aktarılmadığından dolayı, aracın herhangi bir kaza kaydı görünmeyecektir. Fakat büyük çaplı bir kazaya karışmış olan araç sahibinin böyle bir alternatifi bulunmamaktadır. Araç almadan önce plaka sorgulama hasarına bakarak almanız gerekmektedir.

SMS İLE TRAMER HASAR SORGULAMA

Bu şekilde inceleme yaptığınızda hasar kaydı gözüken araçları almamanız tavsiye edilir. Aracı acil bir şekilde almanız gerekirse, orada hızlı bir şekilde bu kayda bakmanız gerekecektir. Tramer sorgulama telefon özelliğini kullanarak, olay yerinde hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında, böyle bilgilere ulaşmak için kullanacağınız daha değişik yollar bulunmaktadır. Tramer sorgulama No’suna bakarak da araçların bilgilerine ulaşmanız mümkün olacaktır. Kaydı bulunmayıp da motor aksamında bir şeyler sezdiğiniz araçları motor ustanıza göstermeniz de fayda olacaktır.

YAZARLAR