23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Temmuz 2014 Salı 17:53

İkinci OSB ve Çevre Yolunun Yeri Belli Oldu

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, uzun tartışmalara neden olan 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın son şeklini alarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na onaya gönderildiğini belirtti.
İkinci OSB ve Çevre Yolunun Yeri Belli Oldu

Isparta’nın gelecek 25 yılını hedef alan 1/100.000 ölçekli Yeni Çevre Düzeni Planı, onay için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderildi.

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, Isparta’nın geleceğini etkileyecek olumsuz hiç bir hususun kalmadığını belirterek, bugüne kadar plana 102 itiraz yapıldığını ve Türkiye’nin hiç bir ilinde böyle bir farkındalık örneğinin bulunmadığını ileri sürdü. Planın katılımcı bir anlayışla, demokratik mantıkla yapıldığını vurgulayan Engin, “Plan şu anda onaya gönderildi. 1 ay içinde onaylanmak zorunda. 15-20 gün sonra onaylanıp gelmesini bekliyoruz” dedi.

2. OSB VE YENİ ÇEVRE YOLUNUN YERLERİ BELLİ OLDU
Öte yandan Çevre Düzeni Planında yeni çevre yolu konusunda tartışmaların yaşandığını ve bu konuda iki görüşün ortaya çıktığını aktaran Engin, “İki görüş vardı; Biri şehre çok yakından geçsin deniliyordu, diğeri de 5-6 km daha uzaklıktan geçen gerçek bir çevre yolu olsun denildi. Şehrin dış sınırlarını belirleyen bir çevre yolu olsun denildi. Bu kararlar ışığında yeni Çevre Yolu Sav’dan başlayarak Bozanönü’nden geçecek ve GÖLTAŞ’ın oraya çıkacak.

Çevre yolunu şehir içi yol gibi algılamamak lazım. Çevre yolu; Şehre bir nevi vizyon kazandıran bir projedir. Şu an için planlanmış bir güzergah yok ama genel bir kanaat var. Bekleyip göreceğiz. Diğer taraftan 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin de İstanbul Yolu üzerinde bir çimento fabrikasının ilerisinde verimsiz arazilerde planlanıyor. Proje onaylanınca herşey ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR