20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Mayıs 2015 Cumartesi 11:16

İktidar Seçim Yasaklarını Tanımıyor!

CHP İl Başkanı Senayi Demirkol; "İktidar Seçim Yasaklarını Tanımıyor!"
İktidar Seçim Yasaklarını Tanımıyor!

YSK’nın, kaldırılması için verdiği sürenin üzerinden 24 saat geçmesine rağmen, AK Parti Milletvekili Recep Özel’in seçim bilboardı kaldırılmayınca CHP’den tepki geldi

CHP Isparta İl Başkanlığı’nın hafta içinde fotoğraflayarak YSK’ya şikayet ettiği çarşı merkezindeki bir binada Başbakan Davutoğlu ile birlikte AK Parti Milletvekili Recep Özel’in fotoğrafının bulunduğu bilboardın kaldırılması kararlaştırıldı. YSK, o bilboardın kaldırılması için 21 Mayıs 2015 saat 18:00’a kadar kaldırılmasını istedi. Ancak bu tebliğe rağmen söz konusu bilboard kaldırılmadı.

Bu duruma CHP İl Başkanı Senayi Demirol’dan tepki geldi. Demirkol, AKP’nin hukuk tanımazlığını sürdürdüğünü belirterek, YSK’nın kaldırma kararı üzerinden 24 saat geçtiğini ancak AKP’lilerin bu duruma aldırış etmediğini söyledi. Demirkol, “Seçimlere az bir zaman kala iktidar, gücünü kullanarak eşitliğe aykırı tutumunu sürdürüyor. Seçim yasaklarını tanımıyor. Biz CHP olarak demokrasinin gereklerini yerine getirmeye azami özeni gösterirken, iktidar partisinin hukuk tanımamazlığı kabul edilemez bir durumdur. Yaşananlar göstermiştir ki, 7 Haziran akşamı sandıklara sahip çıkmak gerekir. Çünkü AKP’nin bu tutumunun sandıklara da yansıyacağı endişesini taşımaktayız. Onun için Ispartalı seçmenlerden de oylarına sahip çıkmalarını istiyoruz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR