20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Kasım 2012 Cuma 14:47

İl Sağlık Müdürlüğü'nden Kınama

Yavlvaç Devlet Hastanesi Kan Alma Odası'nda alkolü olduğu belirlenen bir kadının, hemşireyi tokatlamasına İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakaya'dan tepki geldi.
İl Sağlık Müdürlüğünden Kınama

İl Sağlık Müdürü Karakaya açıklamasında "01.11.2012 tarihinde saat 14.38 sıralarında polikliniklerde bulunan kan alma birimizde sağlık çalışanımız Acil Tıp Teknisyeni F.E’ye hasta S.A. tarafından kan alma biriminde yaşanan tartışma sırasında sözlü ve fiziksel saldırıda bulunulmuştur. Bunun üzerine Hastanemizde hizmet vermekte olan Çalışan Hakları ve Güvenliği birimi tarafından kurulan beyaz kod birimimizin olaya müdahalesi edilmiştir. Sağlıkta şiddeti önlemek amacıyla kurulan Sağlık Bakanlığımızın Beyaz kod birimine ve yasal bildirimler yapılmıştır. Adli süreç başlatılmıştır.

Fedakarca görevini ifa etmeye çalışan personelimize yapılan saldırıya şiddetle kınıyor, olayı yaşayan personelimize geçmiş olsun diyoruz. Olayın takipçisi olacağız. Olayı kurumumuz ve personelimizi yasal haklarına sonuna kadar savunacağız. Olayların olmaması için alınan tedbirler ve en kısa sürede müdahale edilmesine rağmen bu olayın gerçekleşmesi bizleri üzmüştür. Büyük bir özveri ile çalışan sağlık personelimizi çalışma azmini kırmaya yönelik olayların tekrar etmemesini diliyoruz.

Kötü olayların bizim aşk ve şevkle verdiğimiz sağlık hizmetlerini zedeleyemeyecektir. Değerli Isparta halkına saygılarımı sunuyorum.

Sağlık personelimize yapılan bu şiddeti şiddetle kınıyoruz" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR