23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Ağustos 2011 Çarşamba 18:41

İl Sağlık Müdürlüğünden "Sev, Değer Ver, Paylaş" Projesi

Isparta Sağlık İl Müdürlüğü tarafından başlatılan "Sev, değer ver, paylaş" projesi kapsamında evlenecek çiftlere seminer veriliyor.
İl Sağlık Müdürlüğünden Sev, Değer Ver, Paylaş Projesi

Sağlık İl Müdürü Süleyman Önal, Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şubesi'ne bağlı Psikolojik Danışma Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, kurumun evlilik ve aile içi iletişim problemlerine danışmanlık hizmeti verdiğini kaydetti.

Son yıllarda merkeze müracaat edenlerin sayısının arttığını belirten Önal, evli çiftlerin sorunlarını çözmede geç kaldıklarını tespit ettiklerini anlattı. Süleyman Önal, Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şubesi uzmanlarından Psikolog Şule Tola ve Dr. Hanife Aydın tarafından "Sev, değer ver, paylaş" projesi çerçevesinde evli çiftlere yönelik seminerler düzenlediklerini bildirdi.

Önal, "Seminerlerle amacımız, yeni evli çiftlere çıkacakları yolculukta kılavuz olabilmek, her yolculukta olduğu gibi bu yolculukta da problemler olabileceği konusunda farkındalık sağlamak, bir problemle karşılaştıklarında çözüm arayışına sevk etmek" dedi.

Bugüne kadar bin 926 çifte evlilik öncesi danışmanlık semineri verdiklerini anlatan Önal, seminer sonrası talep eden çiftlerle özel çift terapisi uygulandığını kaydetti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR