26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Ekim 2010 Cuma 18:14

İlahiyat Fakültesi Camisi'nin temeli atıldı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İlahiyat Fakültesi Araştırma Uygulama Camisi'nin temeli düzenlenen bir törenle Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu tarafından atıldı.
İlahiyat Fakültesi Camisinin temeli atıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, sabah saatlerinde geldiği
Isparta'da ilk olarak Vali Ali Haydar Öner'i makamında ziyaret etti.

Isparta Ulu Cami'de Cuma vaazı verdikten sonra vatandaşlarla görüşen Bardakoğlu, SDÜ'deki cami temel atma törenine katıldı. Bardakoğlu, burada yaptığı konuşmada Diyanet ve Ispartalıların desteği ile cami inşaatının kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Isparta Valisi Ali Haydar Öner de, caminin araştırma hizmetlerine mekanlık yapacağını kaydederek, bu camide 5 vakit buluşan insanların birlik ve beraberlik sergileyerek herkese örnek olacaklarını belirtti. Öner, "Bu mekan İslam'ın temel öğretilerini bir yandan öğrencilere, bir yandan onlarla birlikte saf tutan mümin kardeşlerimize iyilik doğruluk olarak verecektir." dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek temeli atılan caminin bir yıl içerisinde
tamamlanması hedefleniyor.

Törene Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Vali Ali Haydar Öner, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, AK Parti Milletvekilleri Sait Dilek, Haydar Kemal Kurt, Süreyya Sadi Bilgiç, MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz katıldı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR