24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Şubat 2013 Pazartesi 12:57

Ilıman İklim Meyve Yetiştiriciliği Kursu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2013 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı çerçevesinde Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından 2013 yılının ilk hizmet içi eğitim semineri yapıldı.
Ilıman İklim Meyve Yetiştiriciliği Kursu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı 28 ilden gelen 36 teknik personele 5 gün süreyle ılıman iklim meyve yetiştiriciliği konusunda seminer verilmiştir.

Eğitimin açılışında konuşan Teknik Koordinatör Hüseyin Akgül; Meyvecilik Araştırma İstasyonunu tanıtan sunumu yaptıktan sonra modern yetiştiriciliğin önemine değindi.

Uygulamalı eğitimlerle desteklenen kursta kurum konu uzmanları tarafından elma, armut, şeftali, ceviz, badem, kiraz, vişne, erik, bağ ve üzümsü meyveler yetiştiriciliğinin yanı sıra budama, sulama, gübreleme, hastalık ve zararlılar ile ılıman iklim meyve yetiştiriciliğinin ekonomik boyutu ve hasat sonrası uygulamaları konularında da bilgiler verildi.

28 ilden gelen kursiyerler özellikle teorik bilgi yanında pratik uygulamaların çok yararlı olduğunu belirterek kendi illerindeki çiftçilere bu eğitimden sonra ılıman iklim meyve yetiştiriciliği konusunda daha faydalı olacaklarını belirtiler. Kurs sonunda seminere katılan teknik elemanlara Kurum Müdürü İsa Eren tarafından Kurs Katılım Belgeleri verildi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR