22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Mayıs 2014 Pazartesi 10:52

İller Bankası'na Borçlanma Meclis Gündeminde

Isparta Belediyesi'nin asfalt çalışmalarında ihtiyaç duyduğu bitüm ihtiyacı için İller Bankası'na 6 milyon lira borçlanma konusu Meclis gündemine geliyor.
İller Bankasına Borçlanma Meclis Gündeminde

Isparta Belediyesi Mayıs ayı Meclisi sıcak gündem maddeleriyle toplanıyor. 15 maddenin yer aldığı Meclis oturumlarının tartışmalara sahne olması bekleniyor. Maddeler arasında en dikkat çekeni, İller Bankasına borçlanma konusu.

Başkanlık makamı, 2014 yılı içinde kalıcı asfalt çalışmaları için ihtiyaç duyulan bitüm (Asfalt hammaddesi) malzemesinin TÜPRAŞ. A.Ş. İzmir Aliağa Tesislerinden alınması için İller Bankası'ndan 6 milyon lira kullanılması konusunu Meclis gündemine taşıyor.

TİCARETHANE -OTEL MODELİ İÇİN YETKİ TALEBİ
Dikkat çeken maddelerden biri de iki kez kiralama ihalesine çıkmasına rağmen talipli çıkmayan Isparta Oteli'nin yapıldığı ilk haliyle projelendirilip kiraya verilmesi konusu. Başkanlık makamı, otelin ilk yapıldığı haliyle aslına uygun ticaret-otel olarak yenilenerek 10 yıllığına kiralanabilmesi için Meclis'ten encümene yetki verilmesini isteyecek. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın bu konuda, daha önce gazetemize yaptığı açıklamada, otelin ilk yapıldığı haliyle altı ticarethane üstü konaklama modelinde tadilatının yapılacağını, bu şekilde kiraya çıkarılması halinde taliplisinin çok olacağını ifade etmişti.

KÜÇÜK PARSELLERİN SATIŞI İÇİN YETKİ İSTENECEK
Öte yandan Belediye yönetimi, imar parseli oluşturulamayan parsellerin hisse satışı için de yetki isteyecek. O madde, belediye mülkiyetinde bulunan ancak imar planı, İmar Kanunun ile ilgili yönetmelikler gereğince parselasyon planına göre bir imar parseli oluşturmayan müstakil veya bir imar parselinde hisseli olarak bulunan belediye hisselerinin satışı için encümene yetki verilmesi başlığını taşıyor.

ALACAĞA KARŞILIK TAHSİS İÇİN KOMİSYON OLUŞTULUYOR
Belediye Meclisi, belediye arazilerinin kamu kurumlarına tahsiline karşılık, maliyeye olan borçlarının silinmesini içeren kanun gereğince Gayrimenkul Satış Komisyonu'nda görev yapacak bir üyenin seçimini yapacak. Bu kapsamda Halıkent Mahallesi'ndeki Polis Merkezi'nin bulunduğu alanın, bu alacak kapsamında değerlendirerek hazineye devri görüşülecek. Yine Emniyet Müdürlüğü Işıkkent Mahallesi'nde karakol yapılmak üzere 5 yıllığına tahsis edilen alanın tahsis süresinin uzatılması talebi de alacağa karşı tahsis şartıyla gündeme geliyor

5 İŞYERİ SATIŞI İÇİN YETKİ İSTENECEK
Başkanlık Makamı, daha önce de gündeme gelen Galericiler Sitesi'nde ki belediyeye ait 5 işyerinin satışı için encümene yetki verilmesini isteyecek. Meclis, Antalya Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nun 24 Mart 2014 tarihinde onaylanan Isparta Kentsel Sit alanı koruma imar planını da masaya yatıracak. İmar planı değişiklikleri ve imar planı tadilatlarının yanı sıra 2014 laboratuvar fiyat listesi, memur sendikaları il toplu sözleşme yapılması ve 2013 yılı kesin hesap cetvellerinin görüşülmesi de Belediye Meclisi'nin mayıs ayı gündeminde yer alıyor.

kent32

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR