27 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Aralık 2010 Cumartesi 10:37

İnsan Hakları Talimatı

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, İnsan Hakları Kurulu’na bir yılda 2 başvurunun yapıldığını öğrenince “İlla başvuracaklar diye beklemeyin.
İnsan Hakları Talimatı

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, İnsan Hakları Kurulu’na bir yılda 2 başvurunun yapıldığını öğrenince “İlla başvuracaklar diye beklemeyin. Çevrenizi gözlemleyin. İnsan haklarına aykırı bir durum görürseniz hemen müdahale edin” talimatı verdi.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Isparta’da eşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma törenine Vali Yardımcısı ve İl İnsan Hakları Kurulu Başkanı Niyazi Can ve İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri katıldı.

Kurul üyeleri daha sonra Vali Ali Haydar Öner’i makamında ziyaret etti. Vali Yardımcısı ve İl İnsan Hakları Başkanı Niyazi Can, kurula yılın ilk 11 ayında 2 başvuru yapıldığını söyledi.

Vali Ali Haydar Öner ise, Isparta’nın insan hakları konusunda duyarlı olduğunu belirterek, “Çok anlamlı bir gündeyiz. İnsan Hakları günündeyiz. İnsan Hakları en yüce, en şerefli varlıklar olan insanlarının haklarının en ileri düzeyde kabullenildiği ve temel hak olarak esas alınması gereken gün olarak vurgulanıyor. İnsani değerlerden ulaşmamak insanların haklarını göz etmek İnsan kimliğine yakışır davranışlar içinde olmak bugünü anlamlı kılan kavramlardır. Isparta insan hakları konusunda duyarlı olan iller arasında. Başvuruları da dikkatle değerlendiriyorsunuz. Bazen müracaatları beklememek lazım. Çevremizi gözetleyelim gözlemleyelim. İnsan haklarına aykırı bir durum saplarsak ona göre tavır koyalım. Bazı yurttaşlarımız kendi haklarını takip edecek konumda olmaya bilirler onlara ulaşalım. Bu konuda da gayret gösterilmesini düşünüyorum” diye konuştu.


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR