22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Nisan 2016 Cumartesi 11:22

İnternet Kafeler Denetlendi

İnternet Kafeler Denetlendi
İnternet Kafeler Denetlendi

Isparta Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri kentteki İnternet Kafelerede denetim yaptı. Bazı işletmelere ise ceza yağdı...

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan bilgilendirmede; "Çocuk Şube Müdürlüğünce ilimiz merkezindeki internet kafeler zaman zaman denetlenerek buralara küçük yaştaki çocuklarımızın gitmesini önlemek ve işyerlerinin yürürlükteki kanunlar ve mevzuata uygun şekilde faaliyet gösterip göstermedikleri kontrol edilmektedir.

Bu kapsamda geçtiğimiz gün il merkezinde faaliyet gösteren 35 adet İnternet Kafe Salonunun yapılan planlama ile 13:00-15:00 saatleri arasında denetimleri yapılmıştır.

Yapılan denetimlerde 4 internet kafe salonunun 18 yaş altındaki gençlerimizi salona aldıkları tespit edilerek toplam 876.00 TL idari para cezası uygulanmış, 2 internet kafe salonunun 12 yaş altındaki çocukları salona aldıkları tespit edilerek toplam 2.226.00 TL idari para cezası uygulanmış, 1 internet kafe salonunun ise ruhsata aykırı hareket ettiği tespit edilerek konu Belediye Başkanlığına yazı ile bildirilmiştir" denildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR