20 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Ekim 2010 Pazar 11:53

İntihar mı firar mı?

Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda yeni asker olan Görele İlçesi nüfusuna kayıtlı acemi Er O.K. çıktığı çarşı izninden geri dönmedi. O.K.’nın montu göl kenarında bir vatandaş tarafından bulunarak polise ihbar edildi.
İntihar mı firar mı?

Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda yeni asker olan Görele İlçesi nüfusuna kayıtlı acemi Er O.K. çıktığı çarşı izninden geri dönmedi. O.K.’nın montu göl kenarında bir vatandaş tarafından bulunarak polise ihbar edildi.

Kayıp Er O.K. montunun cebinden çıkan notta ailesine intihar ettiği mesajını bıraktı. O.K., “Askerlik görevimi yapamadım ama hakkınızı helal edin. Beni ararsanız gölde arayın. Kimse ölümümden sorumlu değildir. Cesedim suyun dibinde olacak” ifadelerini kaydetti.

EĞİRDİR Kaymakamı Yalçın Yılmaz bir yandan gölde arama çalışmalarını başlatırken, acemi Er O.K.’nın firar etmiş olabileceğini dile getirdi. Yılmaz, “Biz tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak çalışma yapıyoruz” dedi.

Isparta'da birliğine teslim olması beklenen acemi erin göl kenarında bulunan montundan 'Cesedim gölün dibinde olacak, suyu arayın' yazılı not çıkması üzerine bölgede arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nda birliğine teslim olmayan Giresun'un Görele İlçesi nüfusuna kayıtlı acemi er O.K.'nın göl kenarında montu bir vatandaş tarafından bulundu. Durumun polise ihbar edilmesi üzerine polis montun cebinde iki not buldu. Kayıp askerin montunun cebinden çıkan notlarda 'Askerlik görevimi yapamadım ama hakkınızı helal edin. Beni ararsanız gölde arayın', diğerinde ise 'Kimse beni istemiyor, artık huzura kavuşmak istiyorum. Kimse ölümümden sorumlu değildir. Suyu arayın, suyun dibinde olacak cesedim elbet sahile vuracak. Elveda. Affedin beni canım ailem' yazılı olması üzerine ilçede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Eğirdir Dağ Arama Kurtarma (EDAK), jandarma, Isparta Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile polisin birlikte çalıştığını belirten İl Afet Acil Durum Müdürü Muhammet Arabacı, çalışmaların özellikle montun bulunduğu liman bölgesinde yoğunlaştırıldığını söyledi. Arabacı, "Biz bir ihtimal üzerine burada arama yapıyoruz. Kayıp askerin gölde olduğu yönünde kesin bir bilgi yok. Tamamen ihtimali değerlendiriyoruz" dedi. Eğirdir Kaymakamı Yalçın Yılmaz ise kayıp askerin firari de olabileceğine dikkat çekerek, "Ekipler göl kenarında montun cebinden çıkan not üzerine arama çalışması başlattılar. Ama asker firari de olabilir. Biz tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak çalışma yapıyoruz" şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR