24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Eylül 2011 Pazartesi 11:24

İpek Mobilya'dan Dev Açılış

Akdeniz'in en büyük mobilya mağazası İpek Mobilya Isparta'da açıldı. "İpeksi bir mutluluk" parolasıyla kalite, güven ve konfor üreten İpek Mobilya'nın İpek Ev mağazasının açılışına İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan da katıldı.
İpek Mobilyadan Dev Açılış

Akdeniz'in en büyük mobilya mağazası İpek Mobilya Isparta'da açıldı. "İpeksi bir mutluluk" parolasıyla kalite, güven ve konfor üreten İpek Mobilya'nın İpek Ev mağazasının açılışına İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan da katıldı.

Mağaza açılışını yapmak üzere davet edilen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Siirt Pervari'de yaşanan terör saldırısı nedeniyle açılışa katılamazken, Bakan Şahin'i İller İdaresi Genel Müdürü Mustafa Karabacak temsil etti. Mağaza açılışına AK Parti Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Vali Memduh Oğuz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan ve çok sayıda davetli katıldı. Mehteran gösterisinin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal

Marşı okundu. Isparta İpek Ev Mağazasının işletmecisi Aydın Mutlu, "Bugün 10 bin metrekarelik bir mağazanın açılışını taçlandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sabır azim ve doğrulukla dükkandan mağazaya mağazadan şovruma şovrumdan ev konseptine varan bir ticari yaşam öyküsü. Bu mağazanın gerçek sahibi Ispartalılardır. Mağazada sevgi salonları dinlenme üniteleri tamir üniteleri sosyal tesisleri ve düğün salonu ile bölgenin en büyük tesislerinden biri. En rahat alışverişi yapılabilecek şekilde projelendirildi. Ayrıca hediyeli atış ve kampanyalar devam edecektir" dedi.

Buralara yurtlarda büyüyerek geldiğini aktaran Mutlu, "Biz bunu rüyamızda görsek inanmazdık. Ben böyle bir mağazanın sahibi olacağımı Isparta'nın sayılı bir işadamı olacağımı rüyamda görsem inanmazdım. Yastık altında parası olanlara söylüyorum. Bizim Konya kadar sanayici, Afyon kadar girişimci, Antalya kadar turizmci olmamamız için bir neden yok. Yeter ki sevgiyi birliğe birliği de üretime çevirmek için özümüzde var olan değerli harekete geçirmesini bilelim. Gelin yastık altındaki paralarınızı çıkarın yatırım istihdama yönlendirin" şeklinde konuştu.

İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Aslan ise Aydın Mutlu'nun başarılı bir işadamı olduğunu aktardı. Türkiye'ye sanayi ve ticaretin gerektiğin belirten Aslan, "Dünyada ilk 10 ülke arasına grime hedefine icraatla ulaşmalıyız. Biz sanayiyi sadece para kazanma araçları olarak değil istihdam müesseseleri olarak görüyoruz. İhracat olarak görüyoruz. İhracatta ne yapabiliyorsak bu ülkenin ticari hacminin artması için çabalıyoruz" dedi.

Mobilya sektörünün çeşitli alanları ve çinko sanayine ardından da maden işine ve perakende sektörüne girdiğini ve Çinkur Çinko Kurşun Metal Sanayi Fabrikası'nı satın aldıklarını anımsatan Aslan, "Burası atıl bir işyeriyken bu yatırım aktif hale getirdik. Bugün 267. İhracat yapan firma haline geldik. Türkiye'nin 730 firması haline geldik. Yurtdışı yatırımlarımız var Rusya ve Ortadoğu ülkelerini pazar gelişimlerini takip ediyoruz. İhraç eteğimiz her ürün ülkemizi için reklam anlamına geliyor" ifadelerini kullandı.

İller İdaresi Genel Müdürü Mustafa Karabacak ise terör saldırıları nedeniyle İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in katılmadığını iletti.

Vali Memduh Oğuz da, "Türkiye'de bir taraftan terör engeli varken bu büyük ülkenin kalkınma, medeniyet yolunda dünyayla rekabetten hiç geri kalmıyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, okunan duayla birlikte açılış kurdelesi kesildi. Ardından protokol ve davetliler 10 bin metrekare kapalı alanda İpek EV ürünlerini görme fırsatı yakaladı. Açılışta Ispartalılara çekilişle hediye şansı da sunuldu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR