31 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Kasım 2010 Çarşamba 15:17

İş-Kur'un Garsonluk kurslarına İlgi Olmadı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'na müracaat edenlerin genellikle masa başı rahat iş istediklerinden bazı meslek dallarında çalışacak eleman bulunamadığı belirtildi.
İş-Kurun Garsonluk kurslarına İlgi Olmadı

İŞKUR Isparta İl Müdürü Hüseyin Ergin, Türkiye'de bir taraftan işsizlik sorunu yaşarken bazı sektörlerinde istihdam edilecek eleman bulunamadığını söyledi. Ergin, bu durumun kendilerine yapılan müracaatlarda ortaya çıktığını belirtti.

İşsizlerin meslek seçimi konusunda seçici davrandıklarını belirten Ergin, "Herkes rahat, masa başı iş istiyor. Bunun da kanıtı bilgisayar kursumuza olan aşırı derecede ilgi.

Aynı şekilde aşçılık kursumuza da bir yığılma var. Ama ağaç işleri ve turizm sektöründe hem de istihdam garantili kursumuza kimseyi bulamadık. Bazı sektörlerin de çalıştıracak eleman bulmakta zorlandığını dile getiren Ergin, turizm sektöründe kat görevlisi ve garson açığının çok fazla olduğunu anlattı. Ergin, Antalya'daki otellerin müdürlerinin gelip kendilerine garson talebinde bulunduklarını, ancak kimsenin açılan kurslara ilgi göstermediği kaydetti. 


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR