24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Temmuz 2012 Cuma 12:06

İsa Yalçın: 'Ak Parti İçin Her Yol Mübah'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’a, iki partinin bütünleşmesi ile ilgili resmen teklif yapması, siyaset gündemine oturdu.
İsa Yalçın: Ak Parti İçin Her Yol Mübah

Konuya bu cümlelerle yaklaşan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, AK Parti’nin sürekli seçim ve oy kaygısı ile hareket ettiğini savunarak, “Böyle bir partinin her türlkü varyasyonları yapması mümkündür” dedi.

MHP İl Başkanı Yalçın, birbirini insafsızca eleştirenlerin bugün birlikte olmasının manidar olduğunu da söyleyerek, “AKP için her yol mübahttır anlayışı var” diye konuştu. İşte Yalçın’ın değerlendirmelerinden önemli notlar:

Türkiye gündeminde bir sanal bir gündem var millete gösterilen birde kapalı kapıların arkasındaki bazı projeler var. Şimdi sürekli seçim endeksli siyaset yapan, sürekli oy alma noktasında siyaset yapan bir partinin her türlü varyosyana girip çıkması normaldir.

Yani Güneydoğu bölgesine gidip orada, yıllardır kanayan yaraların gündeme getirilip bunun üzerinde bir takım siyasi beklendiler olması yine geçmişte birlikte siyaset yapıpta çıkardıkları gömleği tekrar giymek istercesine, bir takım hareketler içersinde bulunmaları, ben çok anormal karşılamıyorum. Ama bu tamamen Ak Partinin kendi görüşleridir. Bugün milletin önünde olduğuna göre millet bunu kendisi takdir edecektir. Dün birbirlerine karşı insafsızca sözler sarfedenlerin bugün sanki yıllardan beri birlikte bu iki partinin aynı şeyleri söylemişcesine ortada durmaları, birlikte görüntü vermeleri tabiî ki bu milletin gözünden kaçmayacaktır. Daha da geleceği söyleniyor, bununla alakalıda tabi bunlar artık bir ölçü kaçmışsa bir olayın standardın dışına kaçmışsa, bazı siyasi etik değerler çiğnenmişse her şey olabilir. Önümüzdeki dönem içersinde her türlü şeyi beklemek doğrudur. Milliyetçi Hareket partisi bunların dışındadır.

Tek cümlemiz şudur; şiddetli bir şekilde birbirlerini Parti programlarından dolayı eleştiren insanların, bugün bir arada olmalarını yani anlamakta zorlanıyoruz, ama Ak Parti penceresinden baktığımızda normaldir. Çünkü hedefe ulaşmakta her yol mübahtır anlayışı vardır.”

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR