21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Ocak 2012 Salı 12:45

İsa Yalçın 'Bunlar Başımıza Neden Geldi?'

Isparta Belediyesine yönelik operasyonunun ardından tutuklanarak 120 gün cezaevinde kalan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Ağır Ceza Mahkemesinin uzun süredir beklenen iddianameyi kabul etmesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
İsa Yalçın Bunlar Başımıza Neden Geldi?

Isparta Belediyesine yönelik operasyonunun ardından tutuklanarak 120 gün cezaevinde kalan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Ağır Ceza Mahkemesinin uzun süredir beklenen iddianameyi kabul etmesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

120 gün sonra gelen özgürlüğün ardından MHP İl Başkanı İsa Yalçın, ilk kez Gülkent’e konuştu.

Operasyonun ardından çıkan tutuklama kararını beklenmedik bir gelişme olarak değerlendiren MHP İl Başkanı İsa Yalçın, “Tutuklanma bizim için beklenmedik bir gelişmeydi. Isparta’da MHP’nin başına ilk defa böyle bir şey geldi. Bunun sıkıntısını ve üzüntüsünü duyduğumuz anlar çok oldu. Bunlar bizim başımıza niye geldi diye kendi kendimize soruyorduk. Ama bu işte de bir hayır vardır diye konuştuk” ifadelerini kullandı.

BU DAVA SONNUNDA HERKEZ BERAAT EDECEKTİR
7 arkadaşının Cezaevinde olmasından dolayı mutlu olmadıklarını söyleyen MHP İl Başkanı Yalçın, “Tensiple tahliye kararı bizi pek fazla da mutlu etmedi. Çünkü tahliye olduktan sonra da söyledim 7 arkadaşımız hala cezaevinde. Onların tahliye olması için de aynı mücadele sürüyor. Onların da en kısa süre içerisinde tahliye olacaklarına inancımız tamdır. Biz yargımıza da güveniyoruz. Zaten bu dava sonucunda herkes beraat edecektir” dedi.

İSA YALÇIN SİYASETE DEVAM EDECEK Mİ?
Siyasete devam edip etmeyeceği yönündeki tartışmalara son noktayı koyan Yalçın, “Genel Başkanımız benim siyasete devam etmemi istiyor. Ben ve ekip arkadaşlarım da kongrede yeniden aday olmayı hedefliyoruz. Gerçi buna son kararı verecek olan genel kurulumuzdur. MHP’de kimin il başkanı olacağından daha çok camiamızın daha iyi ilerlemesi önemlidir. Ben ve ekip arkadaşlarımız aday olmayı düşünüyoruz. Cezaevinde iken de sayın genel başkanımıza görüşlerimizi ilettik. O da avukatları ve genel başkan yardımcıları aracılığıyla görüşlerini iletti. Bizim devam etmemizi istiyor” şeklinde konuştu.

YALÇIN TAHLİYE SONRASI DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞTÜ
MHP Genel Başkanı Bahçeli ile telefonda bir görüşme yaptığını belirten Yalçın, “Önceki gün genel başkanımızla telefonda bir görüşme fırsatı yakaladık. Bu hafta içerisinde kendisini Ankara’da ziyaret edip, yol haritasını belirleyeceğiz” diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 6 yorum yapıldı.
    YAZARLAR