26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Şubat 2015 Çarşamba 11:36

İşçi Partisi Ankara Yolcusu

İşçi Partisi Olağanüstü Kurultay İçin Ankara'da Toplanacak. Isparta'dan Kurultay İçin 5 Otobüs Kaldıracaklarını Kaydeden İl Başkanı Tüfekli, Ispartalılara çağrıda bulundu.
İşçi Partisi Ankara Yolcusu

İşçi Partisi "Milli Hükümet İçin Birlik" sloganıyla olağanüstü kurultayını topluyor.

15 Şubat tarihinde Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılacak olan kurultay için Isparta'dan da otobüsler kaldırılacağını kaydeden İşçi Partisi İl Başkanı Mehmet Ali Tüfekli, "1908`den 1940`a kadar devrimci, halkçı, milliyetçi birdi. Altı Ok, bu birliğin programıydı. Küçük Amerika süreciyle bu üçü birbirinden ve özünden koparıldılar. İşçi Partisi, bugün bu üç kökün birleştiği partidir” dedi.

Tüfekli, 15 Şubat’taki kurultayda Partilerine çok önemli katılımlar olacağını belirterek şöyle devam etti: “15 bin kişilik Ankara Arena salonundan ilan edeceğiz! Milli Hükümet yürüyüşünün son etabını başlatıyoruz. Genel seçimden büyük başarıyla çıkacağımızı dosta düşmana göstereceğiz. Ispartalıları kurultayımıza çağırıyoruz. Isparta’nın tüm ilçelerinden ücretsiz otobüsler kaldıracağız. İşçi Partisi örgütleriyle temasa geçin ve bu tarihi kurultaya katılım için isimlerinizi yazdırın” ifadelerini kullandı.

İşçi Partisi İl Başkanı Mehmet Ali Tüfekli, Haziran ayında yapılacak olan seçimler için de Isparta'dan sürpriz izimlerin Milletvekili adayı olabileceğinin sinyallerini verdi.

İşçi Partisi üyeleri 14 Şubat gecesi Isparta'dan Ankara'ya hareket edecekler.

Öte yandan çeşitli yayın organlarında İşçi Partisi'nin isminin kurultayda 'Vatan Partisi' olarak değiştirileceği ve başta CHP ve MHP olamak üzere çeşitli siyasi partilerden aralarında milletvekili ve eski bakanların da olduğu çok sayıda önemli ismin 'Vatan Partisi'nde birleşeceği iddiaları yer almıştı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR