20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Aralık 2011 Cumartesi 15:39

ISİAD Isparta Ticaretine Yön Verecek

Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği (ISİAD) Olağan İstişare Toplantısını Sandıklı park otelde yaptı.
ISİAD Isparta Ticaretine Yön Verecek

Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği (ISİAD) Olağan İstişare Toplantısını Sandıklı park otelde yaptı. Toplantıda; yurt dışı ve içi gezilerinin artırılarak Isparta'daki dış ticaretin geliştirilmesi konuşuldu.

Dernek Başkanı Özcan Pınarcı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, amaçlarının üyelerinin ticaret hacimlerini arttırarak istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Pınarcı, "Şu an Isparta'daki iş adamları dernekleri arasında en fazla üyesi olan dernek konumundayız. Çünkü biz TUSKON gibi Türkiye de ithalat, ihracat ve istihdam alanında en büyük misyonu ve vizyonu yüklenmiş olan bir konfederasyona bağlıyız. Sizlere karşı sorumluluklarımızın çok ağır olduğunun bilincindeyiz. Amacımız sizleri dünya pazarlarına taşımak, ufkunuzu açmanıza yardımcı olmak, dünya ile sizi entegre hale getirmektir. Onun için elimizden geldiğince yurtdışı gezileri düzenliyoruz. Sizlerden isteğimiz bizleri bu gezimizde yalnız bırakmamanız." şeklinde konuştu.

Birçok dernek üyesinin de söz aldığı istişare toplantısında Isparta'da üretilebilir sanayi ürünlerinin Isparta'ya getirilmesi talep ve temennilerinde bulunuldu. Dernek üyeleri istişare toplantılarından ve bilgi alış verişlerinden memnun olduklarını, derneğin çalışmalarının devamını, yapmış olduğu faaliyetlerini devam ettirmeleri temennisinde bulunarak yönetim kuruluna teşekkür etti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR