20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Aralık 2013 Salı 17:33

ISİAD Türk-Amerikan Ticaret Odaları Yetkilileri ile Görüştü

ISİAD’ın yönetim kurulu Güneydoğu Amerika Türk-Amerikan Ticaret Odaları) yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdi.
ISİAD Türk-Amerikan Ticaret Odaları Yetkilileri ile Görüştü

TACC direktörü Fatih Beyhan ile TACC-Southeast Genel Direktörü Ömer Çaşurluk ISİAD başkanı Özcan Pınarcı’nın açılışını yaptıkları görüşmelerde öncelikle Isparta’nın ticari potansiyeli, Amerika’da yatırım ve iş fırsatları, ve ISİAD’ın bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerden bahsedildi.

İşadamlarının katılımı ile gerçekleşen bu toplantıda katılımcılar işbirliği fırsatlarını değerlendirdiler. TACC direktörü Fatih Beyhan ile TACC-Southeast Genel Direktörü Ömer Çaşurluk odalarının konum olarak Güney Amerika yakın olan Florida eyaletinde faaliyet göstermesi dolayısı ile bulundukları bölgenin hem güney Amerika’ya Hemde Kuzey Amerika ya ticaret köprüsü özelliği olduğundan bahsetti. Bu özellik sayesinde Miami, Tampa ve diğer Florida şehirlerinde çok ciddi bir ticari potansiyelin olduğundan bahsedildi. TACC Ticaret odasının Amerika ile iş yapmak isteyen yatırımcılar için danışmanlık, Pazar araştırması ve şirket kurma gibi faaliyetlerde Türk firmalarına yardımcı olduğunu ve yön gösterdiğini belirttiler. TACC-Southeast Genel Direktörü Ömer Çaşurluk Amerika ile ticaret yapmanın oldukça cazip ve kolay olduğunu Amerika’nın yatırımcılara çok ciddi destek ve muafiyetler sağladığını da belirten TACC yetkilileri ön araştırma yapmadan Amerika pazarına girmenin verimli sonuçlar doğurmadığını tecrübelerle gördüklerini ifade ettiler.

Görüşmede ISİAD Başkanı Özcan Pınarcı da bu fırsatların değerlendirilmesi adına ISİAD’ın Amerika ile iş yapmak isteyen yatırımcılara birlikte hareket ederek yardımcı olacaklarını ifade ettiler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR