24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Haziran 2013 Cumartesi 17:49

ISİAD’dan Gülün Kentine Ziyaret

Isparta Sanayici ve İş Adamları Derneğine üye yaklaşık 35 iş adamı ve iş kadını Güneykent Belediye Başkanı Fahretdin Gözgün’ün davetlisi olarak gülün merkezi Güneykent’i ziyaret etti.
ISİAD’dan Gülün Kentine Ziyaret

ISİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve beraberindeki ISİAD üyeleri için gül kahvaltısı hazırlatan Güneykent Belediye Başkanı Fahretdin Gözgün, ISİAD üyesi iş adamlarını ve iş kadınlarını Güneykent’te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Dünya gülünün başkentinin Isparta olduğunu, dünya gülyağı üretiminin % 60’ının Isparta’da gerçekleştiğini, Isparta’da da en önemli gül merkezinin Güneyken olduğunu söyleyen Gözgün, Güneykent’i ‘’Gül Kenti Güneykent’’ olarak marka şehir yapmak istediklerini ifade etti.

Güneykent Belediye Başkanı Fahretdin Gözgün, 2011 yılında 4 Japon, 2 Amerikalı turistle başlattıkları turizm faaliyetlerini gün geçtikçe ilerlettiklerini ve bu yıl bine yakın turist beklediklerini söyledi.

Güneykent’in aynı zamanda Yunus Emre beldesi olduğunu belirten Gözgün, Isparta Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Pınarcı ve beraberindeki dernek üyelerine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

ISİAD Başkanı Özcan Pınarcı da gülün süs bitkisi olarak kabul edildiğini, sanayi ürünü sayılmadığı için de gerekli teşvikleri alamadığını söyledi. Ayrıca Fransa’nın gül ve gülsuyunu saf halde bizden alıp işledikten sonra bize pazarladığını söyleyen Pınarcı bu durumun gülün Isparta’daki geleceği için büyük bir problem olduğunu ifade etti.

Bu problemin çözümü için ISİAD olarak ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getiren Pınarcı son olarak Fahretdin Gözgün’e kendilerini gülün merkezinde ağırladığı için teşekkür etti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR