18 Ocak 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Ekim 2017 Çarşamba 22:21

İŞKUR'dan İşsize 705 TL Maaş

Özel sektörde çalışan vatandaşların en büyük sıkıntılarından birisi de işten atılma korkusudur. İşsiz kalan kişilerin bu süre zarfında mağduriyet yaşamalarının önüne geçme amacıyla verilen işsizlik maaşı, vatandaşlara rahat nefes aldırıyor. Peki kimler iş
İŞKURdan İşsize 705 TL Maaş

Devletten İşsize En az 705 TL Maaş ( Kimler Başvurabilir?)  Asgari ücretin 2017 yılı itibariyle artış göstermesi işsizlik maaşlarını da etkiledi, en düşük işsizlik maaşı 705 TL olarak belirlendi . 

Peki işsizlik maaşı alabilmek için hangi şartları yerine getirmek gerekiyor? İşsizlik maaşı almak isteyen kişinin öncelikle son çalıştığı iş yerinde en az 120 gün çalışmış omlası gerekiyor ve son 3 sene içerisinde 600 günlük priminizin ödenmiş olması gerekiyor. Yine işçinin kendi rızasıyla istifa etmemesi ve işten çıkarılması gerekiyor, bu şartları yerine getiren vatandaşlar işsizlik maaşı başvurularını iş akdinin feshedilmesinden sonraki 30 gün içerisinde www.iskur.gov.tr adresinden ya da İŞKUR şubelerinden yapabiliyor. 

İşsizlik maaşı hesaplama işlemlerinde kişinin prim ödemelerine ve toplam gün sayılarına bakılıyor. İşsizlik maaşı sorgulama işlemleri turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabiliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi e-devlet kapısından öğrenebilirsiniz.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR