24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Haziran 2014 Çarşamba 09:37

ISMEK'ten Yaz Kursu Atağı

Isparta Belediyesi tarafından halkın isteği doğrultusunda açmış olduğu kurslar hızla devam ediyor. Eğitim öğretim sezonunda verdiği kurslara ara vermeyen İSMEK yaz kursları için de kolları sıvadı.
ISMEKten Yaz Kursu Atağı

Özellikle yaz aylarını boş geçirmek istemeyen vatandaşlara başta dil eğitimi olmak üzere el sanatları ve pasta yapımı da dahi olmak üzere bir çok alanda yaz kursları açmayı hedefliyor. Bu kurslardan yararlanmak isteyen vatandaşların 23 Haziran 2014 pazartesi günü mesai bitimine kadar ilgi duydukları alan konusunda müracaat etmeleri istendi.

Müracaatlar ise Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü İSMEK birimine yapılacak. Müracaatta ise sadece kimlik fotokopisi getirmek yeterli olacak.

Yapılacak kursların tamamı ücretsiz olup kurs sonunda başarı sağlayanlara MEB onaylı sertifika da verileceği dile getirildi. Yaz döneminde açılacak olan kurslar işe şöyle sıralandı. Bilgisayar, İngilizce, Arapça, Diksiyon, Hızlı Okuma, Okuma/Yazma, El Sanatları, Halk Oyunları ve Pastacı Yardımcısı dalında olacak.

Yapılacak olan yaz kursları nedeniyle kısa bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “5 yıldır halkımıza ilgi duydukları alanlar konusunda kurslar düzenledik. Bu kurslarımızı bu güne kadar ücretsiz yaptığımız gibi bugünden sonra da ücretsiz yapmaya devam edeceğiz. Kurslarımızdan bu güne kadar 10 binin üzerinde vatandaşımızı yararlandırdık. Vatandaşlarımız ilgi duydukları alanlarla ilgili kurslar açarak bu kurslarımızdan mezun olan kursiyerlerimize bir meslek edindirdik. Böylelikle ev ekonomisine katkı sağlar hale getirdik. Ayrıca dil öğrenmek isteyen gençlerimiz için de yabancı dil kursları açarak onlara güzel bir gelecek hazırlamaya gayret ettik. Bu gün de yaz dönemini boşa geçirmek istemeyen vatandaşlarımız için yaz kursları düzenledik. 2 Haziran 2014 tarihinde başlayan müracaatlar 23 Haziran 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam edecektir. Kurslarımızın tamamı ücretsiz olup yaz aylarını boşa geçirmek istemeyen tüm vatandaşlarımıza kayıt yaptırabilirler” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR