19 Ocak 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Haziran 2016 Cuma 08:49

Isparta Basını Vali Özkan’ı Uğurladı

Isparta Basını Vali Özkan’ı Uğurladı
Isparta Basını Vali Özkan’ı Uğurladı

Son Valiler Kararnamesine göre Isparta Valiliğinden Kahramanmaraş Valiliğine atanan Vahdettin Özkan ve Ispartalı Gazeteciler Polis evindeki iftarda buluştu. Yaklaşık 3 yıl Isparta’ya hizmet ettiğini belirten Vali Özkan “Isparta’mızın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesi için çaba harcayan basın mensupları bizlere daima yardımcı oldular” dedi.

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan yaptığı kısa konuşmada “Bilindiği gibi Isparta çok temiz insanlardan oluşan bir il, Ispartalıların en büyük özelliği ahde vefalı olmalarıdır. Kendilerine hizmet edenleri asla unutmaz. Sayın Valimiz 3 seneye yakın çok güzel hizmetlerde bulundu. Bizde kendisini asla unutmayacağız. Sayın Valimizi her zaman desteklemeye çalıştık. Bizlere kendisi de her zaman kolaylık sağladı. Her şey için teşekkür ediyoruz. Başarılarının Kahramanmaraş’ta da devam etmesini diliyoruz. Sizi her zaman basın dostu olarak hatırlayacağız” dedi.

Ardından Şevket Karahan Vali Vahdettin Özkan’a günün anısını bir plaket takdim etti. Vali Özkan ise yaptığı konuşmada “Bu güzel ilimizden başka güzel bir ilimize atanmam dolayısıyla çok sevdiğim dostlarıma ve arkadaşlarıma veda etmek zorunda kalıyorum. Bu vesileyle bizleri bir araya getiren gazeteciler cemiyetimize teşekkür ediyorum. Yaklaşık 3 yıldır hizmet ettiğim, kadim bir tarihe ve kültüre sahip güller diyarı Isparta’ya hizmet etmekten büyük bir mutluluk duydum. İlimize hizmet ederken teşviki mesai yaptığım, ilimiz kamuoyunun temayüllerinin temsilcisi olan gazetecilerimiz ile birlikte çalışmış olmaktan dolayı son derece memnunum. Isparta’mızın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesi için çaba harcayan basın mensupları bizlere daima yardımcı oldular, sizlere çok teşekkür ediyorum. Isparta sevdanızın katlanarak devam etmesini temenni ediyorum. Bundan sonra bir arkadaşınız bir ağabeyiniz olarak Kahramanmaraş’ta da bir yuvanız olduğunu bilmenizi istiyor, hepinize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Isparta Milliyet Gazetesi Temsilcisi Hasan Özbek yaptığı konuşmada şunları söyledi “İnsan yaşamında önemli noktalar vardır. Bunlardan biriside memuriyet hayatıdır. Esas olan arkada bir şeyler bırakmaktır. Sayın Valimiz göreve başladığı ertesi gün ekibiyle dolaşarak sorunları yerinde incelemek için ilçe ilçe, köy köy dolaşarak kısa ve uzun vadeli olarak sorunları çözdü. Toplumun içine girdi. Haklı olarak devletin Valisi, Halkın Valisi unvanını kazandı. Kendisine yeni görev yerinde başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Isparta Emniyet Müdürü Halil Altan tarafından Vali Vahdettin Özkan'a güllerle çekilmiş fotoğrafı hediye edildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR