26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Kasım 2011 Salı 12:33

Isparta Basınında Bugün - 15 Kasım 2011

Isparta'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle.
Isparta Basınında Bugün - 15 Kasım 2011

Isparta'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:

AKDENİZ: "Doğal gazda kombi Oyunu"

Torosgaz, lisans verdiği şirketlerin doğal gaz dönüşümü sırasında montajını yaptığı kombileri başka illerden daha yüksek fiyata sattığı, ev sahiplerinin ucuza temin etme girişimine de izin vermediğini tespit etti.

DEMOKRAT: "Torosgaz, suçu firmalara attı"
Isparta'da bazı mahallelerde doğal gaz iletiminde geç kalınması nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan dağıtım şirketi Torosgaz, eleştirilere yanıt verdi. Şirketin Genel Müdürü Oktay Küp, yaşanan problemlerin yüzde 80'inin yetkili firmalardan kaynaklandığını belirtti.

GÜLKENT: "Atatürk'ün demokrasi ve devlet anlayışı"
Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 73. yılı dolayısıyla düzenlenen konferansta "Türk milleti" kavramı üzerinde duruldu. Konferansta konuşan Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Murat Kılıç, Türk milletinin, zor bir süreçten geçerek milliyetçilik kavramını benimseyebildiğini, Atatürk'ün de bu süreci çok iyi irdelediğini anlattı.

ÇÖZÜM: "246 varisin 244'ü bulundu, 2 kişiye ulaşılamıyor"
Hızırbey Mahallesi'ne yapılacak okulun arazisinin ilk etapta 96 varisi vardı. Ancak iş derinleştikçe varis sayısı 246'ya ulaştı. 244 varise ulaşıldı ama 2 varise bir türlü ulaşılamıyor.

EKSPRES: "Üşüyen ibadet"
Isparta'da camilerin büyük bölümünde ısıtma sorunu var. Yakıtı olmayan camilerde ibadetler küçük salonda yapılıyor. Küçük salonu olmayan Hacı Benli Camisi'nde ise ortalama eksi 5 derecede vakit namazları kılınıyor.

MANŞET: "Ücretsiz şeker taraması yapıldı"
14 Kasım Diyabet Günü dolayısıyla Kaymakkapı Meydanı'nda vatandaşlara ücretsiz şeker taraması yapıldı. Vatandaşlar, ücretsiz taramaya yoğun ilgi gösterdi.

Isparta: "2011 yatırımı tamamlanmış durumda"
2014 yılından sonra fiyatların fırlayacağı yönünde iddiaların olduğunu aktaran Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp, vatandaşların bundan endişe etmemelerini istedi ve "EPDK bu tarifeleri belirliyor. Şuanki fiyatın düşük olması ihale şartlarından kaynaklanıyor. Bu fiyat en yüksek olsa bile, Ankara, İstanbul seviyesine gelecek. Bunun da üstünde kesinlikle olmayacak" dedi.

NOKTA: "SDÜ'de teamüller yıkıldı"
18 yıl sonra SDÜ'de ilk dersi 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel değil, bir başka isim verecek.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR