24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Aralık 2011 Salı 11:40

Isparta Basınında Bugün - 27 Aralık 2011

Isparta'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:
Isparta Basınında Bugün - 27 Aralık 2011

Isparta'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:

AKDENİZ: "2 yıl kavga ettik, iki ayda çözüldü"
Isparta Organize Sanayi Bölgesi'nin genişlemesi için henüz kamulaştırması bile yapılamayan Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi'nin feshinin gerekliliği ortadan kalktı. Bakanlık, o yönetmeliği değiştirdi.

DEMOKRAT: "Kırılma noktası"
Yalvaç'ta AK Parti Genel Merkezi'nin istediği aday, kongreyi kaybetti. Delege, merkeze, "Benim seçimime karışma" mesajı gönderdi.

ÇÖZÜM: "Osb'ler artık birbirine engel değil"
AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, aynı ildeki iki Organize Sanayi Bölgesi'nin birbirine büyümede engel olan yönetmeliğin değiştirildiğini, doluluk oranı yüzde 90 olan Osb'lere genişleme imkanı sağlandığını açıkladı.

GÜLKENT: "Bilim adamları iyi tarımdan yana"

Eğirdir Gölü çevresinde uygulanacak özel hüküm kapsamında, tarımsal faaliyetler de mercek altına yatırıyor. Zirai ilaç kalıntılarının neden olduğu kirliliğin önüne geçmek için organik tarım fikri savunmuştu, ancak bu uygulamaya bilim adamları sıcak bakmıyor. Onlar da tıpkı Tarım Bakanlığı gibi iyi yatımdan yani kontrollü ilaç kullanımından yana fikir birliği yapıyorlar.

MANŞET: "Yol çizgi aracı ilk testinden geçti"
Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Trafik Zabıtası emrinde görev yapacak ve geçen günlerde ilimize ulaşan profesyonel yol çizgi makinesinin ilk denemesi yapıldı.

NOKTA: "Koca bir yıl böyle geçti"
Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanan Isparta'da 2011'de ilginç, şaşırtan pek çok şey yaşandı. Şüphesiz yıla damgasını vuran olay Isparta Belediyesi'ne yönelik düzenlenen operasyon oldu.

EKSPRES: "İşte yol haritası"
Fransa ile 100 yıllık ticari geçmişi olan Isparta, ilişkilerin bozulmaması için senato düzeyinde lobi çalışmasına başlıyor.

GÜLSES: "Halk belediye hizmetlerinden habersiz"
SDÜ Kamu Yönetimi bölümünden Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Negiz tarafından yapılan araştırmaya göre Isparta Belediyesi sosyal belediyecilikte başarısız. Araştırmanın sonuç raporunda, "Halk yerel otoritenin ihtiyaçlarına yönelik sunduğu hizmetlerden yararlanmadan öte, birçoğu ilgili birimlerden ve bu hizmetlerden haberdar bile değil" yazıyor.

OBJEKTİF: "Yeni yıla fidan dikerek girin"
Orman Bölge Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz, yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girilmesini istedi

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR