16 Ağustos 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Nisan 2018 Cuma 08:27

Isparta Belediyesi’ne 5 Rakip

Isparta Belediyesi’ne 5 Rakip
Isparta Belediyesi’ne 5 Rakip

Özelleştirme kapsamı içerisindeki Burdur Şeker Farikasının ihalesine girecek olan Isparta Belediyesi ile birlikte 5 kuruluş veya şirket daha ihale dosyası aldı.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, geçtiğimiz günlerde Burdur Şeker Fabrikasını satın almak için belediye olarak ihaleye gireceklerini açıklamıştı. 

İHALEYE BAŞVURU 

SÜRESİ SONA ERDİ 

Özelleştirme kapsamı içerisinde bulunan Burdur Şeker Farikası için ihaleye başvuru süresi ise 18 Nisan 2018 Çarşamba günü yani önceki gün sona erdi. Satışa çıkarılacağı günden buyana gündemden hiç düşmeyen özelleştirme ile ilgili Burdur'da da imza kampanyaları başlatılmış, CHP tarafından miting düzenlenmişti.

ISPARTA BELEDİYESİ İHALE 

BAŞVURUSUNDU RESMEN YAPTI 

Isparta Belediyesi, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Burdur Şeker Fabrikası’nın ihalesi özelleştirme ihalesine katılmak için başvuru süresinin son gününde ihale dosyasını alarak resmen başvuruda bulundu.

İHALE KONUSUNDA GÜRAKAN VE 

BAŞARAN TAM YETKİYLE GÖREVLENDİRİLDİ 

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Burdur Şeker Fabrikası’nın ihalesi ile ilgili olarak yetkilendirdiği ISBAŞ A.Ş. Genel Müdürü Ömer Tahir Gürakan ve Belediye Sağlık İşleri Müdürü Oğuz Başaran bütün evrakları hazırlayarak ihaleye katılabilmek için dosyayı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na sundu ve ihale dosyasını teslim aldı. Şimdi ise ihale günü beklenmeye başlandı.

BURDUR FABRİKAYI 

VERMEK İSTEMİYOR 

Öte yandan, Şeker Fabrikasının bulunduğu komşu ilimiz Burdur ise, Fabrikanın Burdurlular tarafından alınması için girişimlere başladı. 

FABRİKA SATIŞ İHALESİ 

İÇİN KONSORSİYUM KURULDU 

Özelleştirmenin karşısında olanlarında olduğu, birlikte satın alalım seslerinin de yükseldiği Burdur'da, şeker fabrikasının alımı için Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur – Isparta Pancar ekiciler Kooperatifi'nin öncülüğünde, fabrikayı satın almak için iş adamlarının da içinde olduğu konsorsiyum da kuruldu. Kurulan Konsorsiyum fabrika satış ihalesine girmek için dosyasını alarak teklifini verdi. 

ISPARTA BELEDİYESİNE 5 RAKİP 

Burdur Şeker Fabrikasını almak için önceki gün sona eren ihaleye katılım başvuru süresinin sonunda ise 8 kurulu veya şirketin teklif verdiği öğrenildi. Bu konuda edinilen bilgilere göre şuana kadar Isparta Belediyesi’nin yanı sıra, Doğuş Çay, Kayseri Şeker, UMM Enerji, Eser Tarım Makinaları ile Burdur Ortak Konsorsiyumu olan Burdur PANKO Birlik satın almak için ihale dosyası satın alan kuruluşlar oldu. 

İHALE 24 VEYA 25 

NİSAN’DA YAPILACAK 

Bu doğrultuda; Özelleştirme İdaresi’nin açıkladığı takvime göre; 18 Nisan’da yani önceki gün itibariyle Burdur Şeker Fabrikasının satışı için teklifler alındı ve ihaleye girecek şirketler başvurularını yaptılar. Bundan sonra ise gözler,  Ankara'da 24 veya 25 Nisan Tarihlerinde yapılacak satış ihalesine çevrilmiş durumda. 

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR