27 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Şubat 2013 Cuma 11:34

Isparta Bir Yılda Kaç Kişi Kaybetti?

2011 Nüfus ve Konut Araştırması'na göre, 2 Ekim 2011 itibariyle önceki 1 yıllık dönemde Türkiye'deki 81 ilden 31'i göç aldı, 50'si göç verdi. Verilere göre Isparta'dan kaçanların sayısı da belli oldu.
Isparta Bir Yılda Kaç Kişi Kaybetti?

2011 Nüfus ve Konut Araştırması'na göre, 2 Ekim 2011 itibariyle önceki 1 yıllık dönemde Türkiye'deki 81 ilden 31'i göç aldı, 50'si göç verdi. Verilere göre Isparta'dan kaçanların sayısı da belli oldu.

Açıklanan verilere göre, Isparta 1 yılda 16.198 göç aldı. Verdiği göç ise 18.751 olarak kayıtlara geçti. Rakamlara göre 2 554 kişi Isparta'yı terk etti. Oransal durum ise; eksi 6, 3 oldu.


İlAldığıgöçVerdiği göçNet göçNet göç hızı

(binde)

Adana47.55757.572-10.015-4,8
Adıyaman14.26920.687-6.418-11,0
Afyonkarahisar18.28322.626-4.343-6,3
Ağrı11.47424.567-13.093-24,0
Amasya10.11712.565-2.448-7,6
Ankara166.007125.89240.1158,4
Antalya82.77462.94319.8319,9
Artvin7.1988.014-816-5,0
Aydın33.55630.2203.3363,4
Balıkesir36.39135.6707220,6
Bilecik7.5607.2363241,6
Bingöl7.7029.516-1.814-7,1
Bitlis9.98715.728-5.741-17,4
Bolu13.87011.5732.2978,4
Burdur10.1519.3118403,4
Bursa67.47353.98113.4925,2
Çanakkale17.48815.1902.2984,8
Çankırı9.21413.380-4.166-23,7
Çorum12.28220.512-8.230-15,5
Denizli25.80722.3893.4183,7
Diyarbakır24.71345.132-20.419-13,3
Edirne18.23214.2613.97110,1
Elazığ14.90717.686-2.779-5,0
Erzincan10.92212.975-2.053-9,6
Erzurum26.19231.252-5.060-6,6
Eskişehir29.45824.3275.1316,7
Gaziantep39.78536.1143.6712,2
Giresun14.07716.818-2.741-6,6
Gümüşhane8.2337.9033302,6
Hakkari4.50210.595-6.094-22,7
Hatay29.94132.933-2.992-2,1
Isparta16.19818.751- 2.554-6,3
Mersin50.74948.7721.9761,2
İstanbul401.245276.416124.8299,4
İzmir102.36591.73310.6322,7
Kars10.35116.423-6.072-20,1
Kastamonu15 66815.3742950,8
Kayseri32.83428 4634.3713,6
Kırklareli14.87311.0203.85311,5
Kırşehir10.33511.089-754-3,4
Kocaeli56.35046.6319.7196,2
Konya49.96851 202-1.234-0,6
Kütahya17.82419.675-1.850-3,3
Malatya26.96326.8261370,2
Manisa32.50733.662-1.156-0,9
Kahramanmaraş21.93428.000-6.066-5,9
Mardin21.56732.637-11.070-14,9
Muğla34.97828.2466.7328,2
Muş9.66516.832-7.167-17,7
Nevşehir10.01010.748- 738-2,6
Niğde13.54515.577-2.032-6,1
Ordu22.68930.429-7.740-10,9
Rize11.14213.651-2.509-7,9
Sakarya25.57523.0232.5532,9
Samsun33.13340.098-6.965-5,6
Siirt7.89713.242-5.345-17,6
Sinop9.8008.9378634,3
Sivas20.56929.548-8.979-14,4
Tekirdağ36.60426.28710.31612,8
Tokat17.49835.165-17.666-29,8
Trabzon23.19137.647-14.456-19,2
Tunceli4.8487.112-2.264-26,6
Şanlıurfa30.64437.167-6.522-3,9
Uşak9.3119.664-353-1,0
Van18.28245.915-27.634-26,4
Yozgat13.89425.413-11.519-24,8
Zonguldak19.45121.504-2.053-3,4
Aksaray10.31512.290-1.975-5,3
Bayburt4.3903.8525387,1
Karaman8.7158.751-36-0,2
Kırıkkale10.39616.070-5.674-20,5
Batman13.70819.903-6.195-12,1
Şırnak9.32813.145-3.817-8,6
Bartın6.4936.3691230,7
Ardahan3.6666.188-2.522-23,5
Iğdır7.0498.706-1.657-9,0
Yalova10.1408.4411.6998,4
Karabük9.8548.7921.0624,9
Kilis4.0576.328-2.271-18,5
Osmaniye13.78117.005-3.224-6,8
Düzce11.3769.5561.8205,4


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR