25 Eylül 2017 Pazartesi

Ziya ÖZTÜRK / Ajans32

Isparta Büyüyor

08 Mart 2013 Cuma 09:57

Isparta Büyüyor

 

Bu başlığa bakıp da hemen heyecanlanmayalım. Zira büyüme istihdam anlamında gerçekleşiyor. Yani şehrimize bazı yeni kurumlar ihdas edilecek. Var olan kurumların bazılarının ise –başta belediyemiz olmak üzere- norm kadroları artıyor.

 

Başka iller azalıyor da sadece Isparta’mızda mı artıyor kadrolar? Hayır, diğer illerde de artıyor. Çok göç veren ve nufusu azalan illerde ise haliyle norm kadrolar azalacak. Şehrimizin, turizm ve nüfus potansiyelinden dolayı normu artacak. İstihdamı artacak. Gelirimiz fazlalaşacak dolayısıyla.

 

Şehrimiz Trabzon ve Balıkesir gibi illerle aynı grupta norm artışında. Belediyemizdeki hem işçi sayısı, hem de memur sayısı artacak. Belediye müdürlüklerimiz de artacak. Gerekli görülen, şehrimizde ihtiyaç olan/olacak müdürlükler belediye meclisimiz kanalıyla ihdas edilecek. Dolayısıyla önümüzdeki belediye meclislerinde bu konuda hummalı çalışmalar yapılacak ve muhalif belediye meclis üyeleri ile de beraber yeni müdürlükler kurulacak. Ben, uyum içerisinde bir çalışma yapılacak, diye tahmin ediyorum. Zira meclisteki çoğunluk gibi görülen MHP grubunun, kendi içindeki muhaliflerle beraber diğer parti grupları ile beraber hareket etmesi gerekir. Eğer bu çalışmaya başlanır da, bir sonuç alınamazsa durum ne olacaktır? Hiçbir şey olmaz tabii ki. Belediyemizin işleri rutin olarak eski (şu anki) kadrolarla devam eder. Seçim sonrasında seçilecek olan yeni meclis çalışmalara başlar ve bitirir.

 

Bu çalışmanın, şehrimiz adına bir an önce yapılması, tamamlanması belediyemizde hizmet alımı ihalesini kazanan şirket üzerinden çalışan personelimize moral ve motivasyon olacak, ailelerine huzur gelecektir. Mevcut meclisimiz bu çalışmayı yaparsa epey dua alacak ve seçimler öncesi gönüllere epey bir su serpecektir bu muhakkak.

 

Şehrimize gelen tüm bu imkanlara, hükumetimizin ülke içinde ve dünya siyasetine karşı çalışmalarında başarısı için dua edip, başta kürt açılımı ve komşu ülkelerle hassas dengeler konusunda şehrimizde ve ülkemizde yaşayanlar olarak dua etmeliyiz. Bunu siyaset olarak değil, ülkemizin bulunduğu coğrafyada cennet mekan atamız Osmanlının yaptığı gibi barış ve istikrarı sağlama adına bir an önce hizmet etmesi adına istememiz, dua etmemiz gerekiyor. Müslüman Türkler olarak dinimizden almış olduğumuz edep ve terbiye ile komşularımız başta olmak üzere dün dünyayı kucaklamalı ve örnek olmalıyız. Tek partili hükumetimiz bu iş için avantaja sahip. Muhalefet partilerimiz de az da olsa eski muhalif tavırlarından uzaklaşıyorlar gibi. Çok güzel hareketler bunlar. Kendimiz için istediğimizi, herkes için istemedikçe bu işler olmuyor. Zaman, birlik zamanı. Dünya hızla globalleşiyor. Zaman, hep birlikte kavga etmeden üretmek, satmak ve paylaşmak zamanı. İki büyük savaş görmüş dünyamızda geride kalanlar olarak ne kazandık? Bugün bizler de kavga ve dövüşten yana bir tavır koyarsak, yarınlarımız (gelecek nesillerimiz) de bir şey kazanamayacak. Allah hepimize akıllı ve kendi rızasına uygun davranmayı bahşetsin. İşimiz en sonunda Allah’a kalmasın. En başında Allah’ın rızasına uygun olsun, inşallah. Kalın Sağlıcakla…

 

Ziya ÖZTÜRK

Eğitimci-İlahiyatçı

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR