21 Ekim 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Ocak 2018 Çarşamba 18:30

Isparta – Eğirdir Arasına ‘Turistik Tren’

Isparta – Eğirdir arasına ‘Turistik Tren’
Isparta – Eğirdir Arasına ‘Turistik Tren’

Gül Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Boyacı, TCDD Afyon 7. Bölge Müdürü Adem Sivri’nin Isparta – Eğirdir arasına çok modern geliş – gidiş seferleri olan ‘Turistik Tren’ konulacağının müjdesini verdiğini bildirdi. 

Isparta Gül Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Boyacı ve beraberindeki heyet, merkezi Afyonkarahisar’da bulunan ve Isparta’nın da bağlı olduğu Devlet Demir Yolları (TCDD) Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 

Gül Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Boyacı söz konusu ziyaretin Isparta adına son derece yararlı ve müjdelerle dolu geçtiğini söyledi. 

BOYACI; “ISPARTA – EĞİRDİR ARASINA TURİSTİK TREN SEFERLERİ KONULACAK” 

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gül Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Boyacı, açıklamasında şunları söyledi; “Bilindiği gibi kooperatif olarak sanayi sitemizin yol ve üst geçit sorunu hakkında yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bu doğrultuda, önceki gün Afyonkarahisar’da bulunan ve Isparta’nın da bağlı olduğu Devlet Demir Yolları (TCDD) Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü’ne giderek TCDD Afyon 7. Bölge Müdürümüz sayın Adem Sivri beyi ziyaret ettik. Bölge Müdürümüz bu ziyarette bize Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın başkanlığında toplanan Isparta İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Plan Ve Bütçe Komisyon Başkanı Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in bilgisi dahilinde Isparta – Eğirdir arasına da çok modern geliş – gidiş seferleri olan ‘Turistik Tren’ konulmasının kararının alındığını ve en kısa zamanda bu turistik trenin konulacağının müjdesini verdi” dedi. 

BAŞKAN BOYACI’DAN BÖLGE MÜDÜRÜ SİVRİ’YE TEŞEKKÜR 

Isparta – İzmir treninin faaliyete geçmesi için çalışmaların yapıldığını ve Isparta’ya büyük yatırımların olacağını sözlerine ekledi. Bunun üzerine Gül Küçük

Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Boyacı konulacak tren seferlerinden dolayı TCDD Afyon 7. Bölge Müdürü Adem Sivri’ye çok teşekkür etti. 

“281. CADDEYE ÜST GEÇİT TCDD TARAFINDAN YAPILACAK” 

Başkan Boyacı, 281. Cadde’ye yapılacak üst geçit konusundaki çalışmalar hakkında da şunları söyledi, “Bilindiği gibi Şehir Hastanesinin hizmete açılması ile birlikte Karayolları Kavşağında artan trafik ve Migros kavşağındaki yoğunluğu azaltmak için Sanayi Sitemizin içerisinden geçen ve geçtiğimiz aylarda hizmete açtığımız hizmete  281. Caddenin hemzemin geçitlerine üst geçit yapılması için hazırlanan projeler Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Günaydın tarafından imzalanarak DDY Afyon 7. Bölge Müdürlüğüne teslim edildi. Üst geçitlerin yapımı ile ilgili ihale DDY tarafından yapılacak. 

“BÖLGEDEKİ TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK” 

Isparta’da Şehir Hastanesinin hizmete girmesi ile birlikte artacak trafiği ön görerek devlet erkanının katılımıyla açılan 281. Cadde ve Karayolları Kavşağının üst geçit ile ilgili olarak yapılan çalışma neticesinde hemzemin geçitlerin olduğu iki kavşakta araç trafiğinin üstten akarak hemzemin geçidin altta kalması planlanıyor. Üst geçit çalışmaları ile ilgili daha önce trafik yoğunluğu göz önüne alınarak Vali Şehmus Günaydın başkanlığında karar alınmıştı. Yeni otogara bağlantıyı sağlayacak olan 281. Cadde ve Şehir Hastanesinin yapılmasıyla birlikte trafik yoğunluğu artan karayolları kavşağında uygulanacak olan üstgeçit projelerin bölgedeki trafiğe nefes aldıracaktır.

“PROJEYİ BELEDİYE VE TCDD HAZIRLADI” 

Bu doğrultuda; sayın Valimiz Şehmus Günaydın, Isparta Milletvekili, Plan Ve Bütçe Komisyonu Başkanı sayın Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın girişimleri ve katkılarıyla ayrıca DDY Afyon 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ve DDY Isparta 74. Demiryolu Bakım Müdürlüğü personelinin girişimleriyle Karayolları Kavşağı ile 281. caddeye üst geçit yapılacak. Isparta Belediyesi ve Devlet Demiryolları koordineli çalışarak projeyi hazırladı. Projesi belediye tarafından çizilen üst geçitler için ödeneği Devlet Demiryolları verecek. Devlet Demiryollarının ihale sürecini hemen başlatmasını bekliyoruz. 

“İLÇELERDEN GELEN YOLCU OTOBÜSTLERİ DİREKT GEÇİŞ YAPABİLECEK” 

281 Caddeye yapılacak üstgeçitle birlikte Konya, Şarkikaraağaç, Yalvaç, Gelendost, Eğirdir ilçelerinden ve çevre köy ve kasabalardan gelen yolcu otobüsleri direk olarak yeni otogara giriş yapabileceklerdir. Aynı zamanda bu istikametlerden gelen vatandaşlar üniversiteye ve yeni Çünür konutlarına şehir merkezine girmeden ve trafiğe takılmadan ulaşabilecekler. Karayolları Kavşağına yapılacak üst geçitle birlikte de Şehir Hastanesi önünde ve kavşakta oluşan trafik yoğunluğu azalacaktır. Artan trafik yoğunluğu nedeniyle Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın başkanlığında toplanan il koordinasyon kurulu toplantısında çıkan kararla üst geçit yapılması kararlaştırılmıştı. 

“BÖLGE TRAFİĞİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR” 

Sonuç olarak; Projenin bölgedeki trafik sorunun çözümü açısından büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Proje ihale sürecinin DDY Bölge Müdürlüğü tarafından hemen yapılarak inşaatına başlanacağı ve 1 yıl içerisinde yapımının tamamlanacağı öngörülmektedir. Yapılacak olan üst geçitle birlikte yeni otogara da ulaşım sağlanacak olup Isparta’mızın trafik yoğunluğu azalacaktır. Üst geçidin yapılması için emeği geçen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan'a, Isparta Valimiz Şehmuz Günaydın'a, Isparta Milletvekili, Plan Ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Süreyya Sadi Bilgiç'e, Isparta Belediye Başkanımız Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın'a, DDY Afyon 7. Bölge Müdürü Adem Sivri'ye ve DDY Isparta 74. Demiryolu Bakım Müdürlüğü personeline çok teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasında bulundu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR