25 Eylül 2017 Pazartesi

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Isparta Emrespor’a Sahip Çıkılmalı

25 Mayıs 2012 Cuma 09:55

Türkiye’de ilk defa bir mahalle takımı 3. Lige çıkarken, bu önemli başarıyı perçinlemek için Isparta Emrespor’a sahip çıkılmalıdır. 26 Mayıs Cumartesi günü Emrespor Lokali’nde Olağanüstü Kongre yapılacak.

Bu kongre kırmızı-şimşekler için hayati önem taşıyor. Geçmişte Hediyederespor’un ayakta durması için yoğun çaba sarf eden Hediye-Un Fabrikası Ortaklarından Süleyman Kabalak’ın yönetimde yer almak için gösterdiği cesareti diğer işadamlarında göstermesi gerekiyor.

Anketlerde ve genel değerlendirme sonuçlarında Türkiye’nin yaşanabilir illeri arasında ilk sıralarda yer alan Isparta, 2012-2013 Futbol Sezonu’nda şehrinin tek profesyonel takımına kucaklamalıdır.

Zenginler şehri olarak bilinen güller diyarında herkes söz veriyor. Bu vaatler icraata dökülmüyor. Uşak 1 Eylül Stadı’nda yılların Muğlaspor’u tek golle dize getirerek tarihi şampiyonluğa imza atan Isparta Emrespor’un arkasından yaklaşık 3 bin taraftar gitti. Isparta’nın profesyonel lig hasreti sadece 1 yıl sürdü. Ispartaspor’la üzüldük, Emrespor’la sevindik.

Şimşeklerin borcunun olmaması büyük bir avantaj. Edinilen bilgilere göre Türkiye Futbol Federasyonu birkaç yıl içinde 3. Lige kaldırabilir. Zira Isparta Emrespor’un ilk 5 arasında yer alıp 2. Lige çıkması için el birliğiyle kenetlenerek güçlü bir yönetim oluşturulması şart. Başta protokolün yanı sıra kurumların, esnafların şehri bütünleştirmesi ve İl dışında yaşayan hemşerilerimizin de destek olması gerekiyor. Koca şehir bir profesyonel takıma sahip çıkamazsa yuhh olsun. Bugün yaklaşık 105 bin nüfusu olan Manisa’nın ilçesinin takımı Akhisar Belediyespor Süper Lige çıkıyorsa yorumu siz yapın.

Daha dün Akhisar 3. Lig’de Ispartaspor’un rakibi değil miydi? Tavşanlı Linyit’e futbol dersi veren bu kent değil miydi? Şimdi neden olmasın? Yeter ki bu şehrin büyükleri istesin.

Isparta Emrespor tüm kentin takımıdır. Yöneticilerde Isparta’nın ismini koymayı düşünüyorlar. Aksi halde kırmızı-siyahlı takım benimsenmezse profesyonel lig macerası kısa sürer. Tüm Türkiye, Isparta Emrespor’un başarısını konuşurken çıta yüksek olmalıdır.

Şu unutmamalı ki Isparta birlik ve beraberlik içerisinde olmazsa bu iş olmaz. Kırmızı-siyahlı ekip başarılı olmuştur, şimdi tek yürek olma zamanıdır. Isparta’nın sporda başarılı olmaya ihtiyacı var. Takımlarımız kazanırsa şehir kazanacaktır.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR