28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Ocak 2019 Pazar 16:13

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu
Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu

Halkoyunları antrenörleri, hakemleri, kostüm işletmecileri, önceki dönemlerde il temsilciliği yapmış kişiler ile geçmiş yıllarda halk oyunlarına emek verenler il temsilcisi Tevfik Akar organizasyonluğunda bir araya geldi.

İl temsilcisi Tevfik Akar önceki yıllarda halk oyunlarına emek vermiş olan emekli öğretmen ve idareci Mehmet Sağlam ile emekli öğretmen ve idareci İkram Ceylan ile önceki dönemlerde il temsilciliği görevini yerine getiren Alper Deşik ile bir önceki dönem il temsilcisi ve şu an İl Milli Eğitim Müdürü olan Dr. Ahmet Yıldırm’a halk oyunlarına verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür edip plaket verdi.

Ayrıca ilimizde halk oyunları kostüm işletmeciliği yapan ve uzun yıllar halk oyunlarına emek veren emekli öğretmen ve idareci olan Ersan Boysan’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek plaket verdi. Plaket alan Kişiler davet edildikleri için çok mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Ahmet Yıldırım Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada halk oyunlarına hep destek tam destek olacağını, halk oyunlarının çok önemli olduğunu ve davetimiz için teşekkür ettiğini söyledi. Toplantıda ilimizde şubat ayında yapılacak olan kulüp ve okul yarışmaları hakkında istişare edildi, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi ve buluşmaların aylık yapılması kararlaştırıldı. İl temsilcisi Tevfik AKAR halk oyunları Ailesi olarak güzel ve başarılı çalışmaların devam edeceğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.    

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR