22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Kasım 2012 Perşembe 14:01

Isparta Hizmetten Yeterince Faydalanamıyor

Isparta’yı Antalya’ya bağlayan Dereboğazı yolunun yerine Ağlasun-Çeltikçi-Bucak yolunun çift yol programına alınmasına tepki gösteren ITSO Yönetim Kurulu, Isparta’nın hizmet seferberliğinden yeterince faydalanamadığını söyledi.
Isparta Hizmetten Yeterince Faydalanamıyor

Dereboğazı yolunun çift yol programına öncelikli olarak alınması gerektiğini söyleyen ITSO Yönetim Kurulu, Isparta Milletvekilleri başta olmak üzere tüm yetkililerin meseleye sahip çıkmalarını istiyoruz dediler.
Isparta Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada, “Her zaman devletinin yanında olan, milletinin ve şehrinin faydasına olan her türlü konuda fedakarlıktan kaçınmayan kadirşinas Ispartalılar’ın yıllar önce başlattığı büyük hareketin kazancı Dereboğazı Yolu’nun çift yol programına alınması en büyük beklentimizdir.

Isparta’yı Antalya’ya bağlayan Dereboğazı Yolu dururken, yan yol olarak tarif edilen Ağlasun-Çeltikçi-Bucak yolunun öncelikli olarak çift yol programına alındığı ve ihale hazırlıklarına başlandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Devletimizin ulaştırma alanındaki çift yol projeleri taktire şayandır. Karayolu ulaşımında sağlanan iyileştirme hem can kayıplarının hem de maddi kayıpların önlenmesinde çok önemlidir. Ancak devletimizin bu hizmet seferberliğinden Isparta’nın yeteri derecede faydalanamamaktadır. Dereboğazı Yolu dikkate alınmadan, diğer hattın öncelikli yapılıyor olması bizleri ve tüm Isparta halkını üzmüştür.
Isparta’yı Antalya’ya bağlayan Dereboğazı Yolu’nun iyileştirilmesi Isparta’yı Antalya’ya zaman olarak yaklaştıracaktır. Isparta’nın turizm merkezinin arka bahçesi olma hedefine bir adım daha yaklaşılacak ve ilimizin cazibesini artıracaktır.

Süleyman Demirel Havalimanı’nın çalışmaması nedeniyle havayolu ulaşımından mahrum kalan Isparta, Antalya Havalimanı’na ulaşım kolaylığı sağlayacak, günümüzün en modern ulaşım aracından faydalanma imkanı bulacaktır.
Daha ötesini düşünürsek Isparta Antalya Karayolu’nun çift yol olması halinde Süleyman Demirel Havalimanında faaliyete geçmesi ve aktif çalışmasının kaçınılmaz olacağı kanısındayız. Zira, ulaşım kolaylaşınca Antalya Havalimanı’nın yoğun trafiğinin Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na kaydırılması söz konusu olacaktır.
Öte yandan Isparta Ağlasun Çeltikçi Bucak Yolu’nun coğrafi şartları malum olduğu üzere ağırdır, bu bölgenin dağlık olması dolayısıyla inşaat maliyetleri açısından Dereboğazı Yolu’ndan çok daha külfetli olacağını düşünmekteyiz.

Bu ve buna benzer ilimiz menfaatine olan tüm unsurlar göz önüne alınarak Isparta-Antalya arası yolun çift yol programına öncelikli olarak alınması gerekmektedir. Bu konuda atılacak tüm adımları, yapılacak tüm çalışmaları desteklemeye hazırız. Isparta Milletvekillerimiz başta olmak üzere tüm ilgilileri bu meseleye sahip çıkmaya davet ediyoruz” denildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR