26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Mart 2012 Perşembe 17:07

Isparta Müzesine Yoğun İlgi

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Isparta müzesine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyledi.
Isparta Müzesine Yoğun İlgi

Müze girişinin ücretsiz olması, vatandaşında dikkatini çekiyor. Isparta ve Uluborlu müzelerine haftada ortalama bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Son yıllarda halkın müzelere yoğun bir ilgi gösterdiğini belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, yaz aylarında ise ziyaretçi sayısının oldukça arttığının altını çizdi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Kılıç; “Müzelerimiz ücretsiz olduğu için bilet kesmiyoruz. Görevli personelimiz haftalık raporunda ortalama bin kişinin geldiğini bizlere bildiriyor. Vatandaşlarımız Isparta ve Uluborlu müzesini gezsin diye ücret almıyoruz.

Ülkemizin çeşitli illerinde ve yörelerinde bulunan müzeler ve ören yerlerinin vatandaşlarımız tarafından daha rahat ve ekonomik bir şekilde ziyaret edilebilmeleri amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığımızca 18.06.2008 tarihinden bu yana uygulanan ve bu güne kadar vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görüyor.

Müzekart, bilindiği üzere 13.06.2010 tarihinde, gişelerin idare adına işletilmesi, giriş kontrol sistemlerinin modernizasyonu ve bu kapsamda bilet tasarımı, üretimi, satışı ve pazarlaması konulu yapılan ihale sonucunda Müzekart satışı ve pazarlaması TÜRSAB ve MTM ortaklığına devredilmiştir.

Bu nedenle geçici Müzekartın 31.12.2010 tarihi itibariyle Müze Müdürlüklerimizde ve örenyerlerinde satışları durdurulmuş olup, sözkonusu Müzekart’ın fiyatı 20 TL’dir. Belirtilen tarife Milli Eğitim Bakanlığı kimlik kartını haiz öğretmenler ile 18 yaş üzeri öğrenciler için % 50 indirimli uygulanmakta olan Müzekart’ın satışı; bundan böyle TÜRSAB ve MTM şube ve büroları ile www.muzekart.com internet adresi üzerinden satışı gerçekleştirilecektir” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR