22 Eylül 2017 Cuma

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Isparta Organizasyonlar Şehri Oldu

04 Haziran 2015 Perşembe 11:21

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve SDÜ Spor Tesisleri iyi işler yapıyor

Isparta son yıllarda aldığı dev organizasyonlarla federasyonlar tarafından örnek iller arasında gösteriliyor. 10-17 Mayıs tarihleri arasında SDÜ'nün ev sahipliğinde yapılan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Koç Fest işbirliğinde gerçekleşen 2015 Yılı Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları nefesler kesmişti. Futbol, atletizm, voleybol, basketbol, hentbol, jimnastik, yüzme, dağ bisikleti, squash kategorilerinde dev organizasyonlara imza atılmıştı. Spor-Müzik ve Eğlence'nin bir arada gerçekleştiği Koç Fest'te Athena ve Mor Ötesi konserlerine de yoğun ilgi olmuştu. Böylesi dev organizasyon sayesinde Isparta'ya yaklaşık 5 bin sporcu, antrenör ve idareci geldi.

İşte sporun güzellikleri burada. Otelcisinden, esnafına kadar herkes kazandı. Bu tür organizasyonların Isparta'ya alınması için büyük gayretler sarf eden  SDÜ Spor Tesisleri İşletme Müdürü Ömer Kürşad Tüfekci ve ekibini de kutlamak lazım. 

Yine Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürk Spor Salonu dev bir ev sahipliği yapmıştı. SDÜ, Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımı Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kupası yarı final ilk maçında Danimarka’nın Team Tvis Holstebro takımının dev maçına ev sahipliği yapmıştı. Nisan ayındaki bu dev organizasyonda SDÜ Atatürk Spor Salonu federasyon yetkililerinden tam not almıştı.

Ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek'te Isparta'ya dev organizasyonlar almaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Türkiye Basketbol Federasyonu 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Küçükler Türkiye Basketbol Şampiyonası Isparta'da yapıldı. Büyük takımların altyapıları Isparta'ya geldi. Fenerbahçesi'nden, Galatasaray'ına, Beşiktaş'ına,  Efes'ine ve Banvit'ine kadar. Şampiyon Banvit oldu. 20 takım günlerce Isparta'da kaldılar. Ve baktık gördük ki en az sporcular kadar aileleri de güller diyarına çıkarma yaptı. Sporu hafife alanları 6 Mart Spor Salonu'nda görmek isterdim.  

Yine Türkiye Voleybol Federasyonu 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan “Küçük Kızlar Türkiye Yarı Final Müsabakaları” 29 - 31 Mayıs tarihleri arasında Işıkkent Spor Salonunda düzenlendi. Müsabakalar sonucunda Aydın Gençlik Hizmetleri Spor mutlu sona ulaşarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Finaller yine Isparta'da olacak.

Öte yandan Isparta, bu hafta sonu yine büyük bir organizasyona imza attı. Türkiye Bisiklet Federasyonu 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan “Isparta MTB CUP C-3” (Dağ Bisikleti Şampiyonası) 31 Mayıs Pazar günü Sidre Tepesi Dağ Bisikleti Parkurunda düzenlendi. 

Ve Isparta'nın evladı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yeni dönemde de dev organizasyonları Isparta'ya aldırmaya devam ediyor. Kim kazanıyor, Isparta kazanıyor, kim kazanıyor bu şehirde ticaretle uğraşan herkes kazanıyor. İşte sporun getirileri. 

Sav'a  yapımı devam eden tesislerin ardından Isparta çok daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak. SDÜ ile birlikte hareket eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, bu tür organizasyonları Isparta'ya almaya devam ediyor.

Ve dönüp dolaştık içimizi acıtan bir gerçek: Profesyonel lig hasreti. Bu organizasyonlar sayesinde Isparta esnafının yüzü gülüyor. Bu şehir profesyonel ligleri fazlasıyla kaldırır. Yeter ki bu işi seven kent büyükleri direksiyonun başına geçsin. Tesisler yapılıyor ve gençlere spor imkanı sunuluyor. Ama neyleyim ben profesyonel takımı olmayan bir kenti. Voleyboldaki birlik ve beraberliğin futbolda da sağlanması dileklerimi yazımı sonlandırmak istiyorum.

Yazılacak ve konuşulaşacak o kadar çok konu var ki ama birileri de bu gerçekleri görmezlikten geliyor, Isparta halkını cezalandırıyor. 

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR