20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Ağustos 2015 Perşembe 16:23

ISPARTA SARISI VE TEDAVİSİ

ISPARTA SARISI VE TEDAVİSİ
ISPARTA SARISI VE TEDAVİSİ

ISPARTA SARISI VE TEDAVİSİ

Diş Hekimi Pınar Kahraman, Isparta'da sudaki "florosiz" nedeniyle görülen diş sarılığının tedavisinin, artık çok kolay olduğunu söyledi.

 Diş Hekimi Pınar Kahraman yaptığı açıklamada: "Erken çocukluk dönemi dediğimiz henüz daimi dişlerin çene kemiği içinde ve gelişmekte olduğu dönemde alınan flor miktarının günlük alınması gereken dozun üzerinde olduğu zaman görülen ve diş minesinde ortaya çıkan yapısal bozukluktur. Diş minesinde görülen bozukluklar opak ya da tebeşirimsi mine dokusundan sarı hatta kahverengiye dönük mine rengine kadar geniş bir yelpazede göze çarpabilir.Ülkemizde maalesef ki içme sularının yüksek dozda florlanması sonucu ortaya çıkmıştır. Çoğu hasta tedavisinin mümkün olduğundan da habersizdir." dedi.

TEDAVİSİ

Kahraman; Eskiden bu durum kişinin kaderiydi. Ama günümüzde bir çok beyazlatma yöntemiyle sarı, lekeli ve özellikle halk arasında "Isparta Sarısı" diye geçen dişlerin beyazlatılması mümkün. Klinik ortamında 3 seans süren beyazlatma işlemi lazer ile tek seansta yapılmakta ve etkin sonuç alınmaktadır.

Çoğunlukla jellerle yapılan beyazlatma yeterli ve hasta tarafından memnuniyetle karşılanacak sonuçlar göstermiştir. Ancak minedeki renk değişikliklerine ilaveten dişte şekil bozuklukları da mevcutsa porselen laminalar da tedavi alternatifi olabilir.

JELLERLE YAPILAN BEYAZLATMA ÖRNEKLERİ

isparta-sarisi-ve-tedavisi.jpg

www.pinarkahraman.com 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR