18 Temmuz 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Şubat 2018 Pazar 19:58

Isparta Tarımı Masaya Yatırıldı

Isparta Tarımı Masaya Yatırıldı
Isparta Tarımı Masaya Yatırıldı

Isparta tarımında öne çıkan özellikle Gül, Lavanta ve Elma üzerine bilgi alış verişinde bulunuldu. Tarım sektörü paydaşlarının sorun, görüş ve önerilerinin değerlendirildiği toplantıda sektör temsilcilerinin sorularına da cevap verilerek, Bakanlık nezdinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Isparta Tarımı geçtiğimiz gün Isparta’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun'un Başkanlığında, yapılan toplantılarla değerlendirildi. Konuya ilişkin Isparta Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede şu görüşlere yer verildi.

“Isparta'ya gelen Müsteşar Yardımcı Volkan Mutlu Coşkun ve beraberindeki, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Turgay Türkyılmaz, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Uğur Erdem, Hayvancılık Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ercan Yenidünya, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Günay Anakök, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı İrfan Türkmen, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Koordinatörü İbrahim Temizkan, Bakanlık Saha Koordinatörü Sıddık İpek, İl Müdürü Mehmet Tuğrul toplantı öncesinde Süleyman Demirel Organize Sanayii bölgesinde bulunan Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında hibe desteği alan Beşler Kuruyemiş A.Ş. ve Mehmet Ali Doğan'a ait Gülyağı İşleme Tesisi ziyaret edildi. Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun başkanlığındaki heyet Isparta Öğretmen Evinde 13 İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri,12 İlçe müdürü, 5 bağlı kuruluş müdürlerinin katılımıyla toplantı yaptı.  Yapılan toplantıda Kurumumuzun ve bağlı kuruluşların sorunları ele alınmış ve değerlendirme yapılmıştır. Öğleden sonra saat 14:00'de Isparta Barida Otelde sektör temsilcileri ile tarım sektörü değerlendirme toplantısı yapıldı. Isparta tarımında öne çıkan özellikle Gül, Lavanta, Elma üzerine bilgi alış verişinde bulunuldu. Tarım sektörü paydaşlarının sorun, görüş ve önerilerinin değerlendirildiği toplantıda sektör temsilcilerinin sorularına da cevap verilerek, Bakanlık nezdinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Toplantıya katılan tarım sektörü paydaşları Bakanlığımız üst düzey yöneticilerinin ilimize gelip sorunları yerinde dinleyerek çözüm odaklı çalışmalar yapıyor olmalarını takdirle karşıladıklarını özellikle belirttiler.”

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR