24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Mart 2015 Perşembe 17:45

Isparta Vali Yardımcılığına Atandı

Isparta Vali Yardımcılığına Atandı
Isparta Vali Yardımcılığına Atandı

İzmir Vali Yardımcılığı'na atandıktan sonra Antalya İdare Mahkemesi'ne açtığı davada verilen yürütmeyi durdurma kararı üzerine, İçişleri Bakanlığı tarafından yenidenAntalya'nın Alanya Kaymakamlığı'na atanan Erhan Özdemir, 17 gün sonra bu kez IspartaVali Yardımcılığı'na atandı.

İzmir Vali Yardımcılığı'na atanmasının ardından Antalya İdare Mahkemesi'ne açtığı davada verilen yürütmeyi durdurma kararı üzerine, İçişleri Bakanlığı tarafından yenidenAlanya Kaymakamlığı'na atanan Erhan Özdemir, 17 gün sonra bu kez Isparta Vali Yardımcılığı'na atandı.

Alanya'da 5 ay kaymakamlık yaptıktan sonra Antalya Vali Yardımcılığı'na atanan Hasan Tanrıseven ise, Antalya Valiliği tarafından tekrar Alanya Kaymakamlığı'na atandı. Kaymakam Özdemir'in avukatı Mehmet Tığlı, Özdemir ile telefonla görüştüğünü ve atamayı doğruladığını söyledi.

Alanya Kaymakamı olarak 2 yıl görev yaptıktan sonra İzmir Vali Yardımcılığı görevine tayin edilen Erhan Özdemir'in yerine 3 Eylül 2014 tarihinde Muğla'nın Yatağan İlçesi Kaymakamı Hasan Tanrıseven atanmıştı. Daha sonra Özdemir'in avukatı Mehmet Tığlı,Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma talebiyle dava açtı. Mahkeme, Özdemir lehine karar verdi ve İçişleri Bakanlığı bu karara itiraz etti. Ancak bakanlığın itirazı da reddedildi. Ardından 23 Şubat 2015 tarihinde Özdemir Alanya Kaymakamlığı görevine döndü. Hasan Tanrıseven ise Antalya Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi. Özdemir Alanya'daki görevinin 17'nci gününde yeniden tayin edildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR