21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Temmuz 2012 Pazar 21:30

Isparta Valisi Memduh Oğuz'a 'Bölücülük' Suçlaması!

Vali Oğuz'un, "ben sarhoşun, ayyaşın, maneviyatsızın tarafı değilim" sözlerine CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol sert dille eleştirdi.
Isparta Valisi Memduh Oğuza Bölücülük Suçlaması!

Son Günlerde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Isparta Valisi Memduh Oğuz'un, "ben sarhoşun, ayyaşın, maneviyatsızın tarafı değilim" sözlerine CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol sert tepki gösterdi. Kamu otoritesinin dini inançlara ayrım yapmaması gerektiğini savunan Şenol, Vali Oğuz'u bölücülükle suçladı.

SAYIN VALİ'NİN 'BEN TARAFIM' DEMESİ BÖLÜCÜ BİR TUTUMDUR!

Vali Oğuz'un tartışma yaratan çıkışlarıyla ilgili bir açıklama yapan Şenol, “Valiler devletin illerdeki en büyük mülki idare amirleridir. Devletin yapısı laiktir. Laik devlet bütün halkın çıkarlarını eşit gözetir. Sayın valinin ben tarafım demesi bölücü bir tutumdur ve kabul edilemez. Herkes dini görüşünde serbesttir ve açıklamak zorunda değildir. Kamu otoritesi de kimsenin dini inançlarına göre ayrım yapmamalıdır” görüşünü savundu.

VALİ OĞUZ TARAFINI NASIL AÇIKLAMIŞTI

Said Nursi’yi öven çıkışlarıyla gündeme gelen Isparta Valisi Memduh Oğuz’a nur cemaatinin yayın organlarından Yeni Asya Gazetesi yöneticileri teşekkür ziyaretinde bulunularak plaket vermişti. Dünyada hiç bir insanın tarafsız kalamayacağını söyleyen Vali Oğuz, Said Nursi’nin risalelerinden alıntı yaptığı konuşmasında, “ben elbette tarafım. Hakkın, hukukun, maneviyatın, devletin tarafıyım. Ben sarhoşun, ayyaşın, maneviyatsızın tarafı değilim” açıklamasında bulunmuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR