20 Eylül 2017 Çarşamba

Kadir YAVUZ / Ajans32

Isparta Valisi Memduh Oğuz'la Görüşmem..

03 Mayıs 2011 Salı 20:47

ISPARTA VALİSİ SAYIN MEMDUH OĞUZ BEY’İ ZİYARET ETTİM, EDECEĞİM DERKEN…

 

Hoş geldiniz, ziyareti için 3-5 kez gittim geldim

Ama bir türlü makamında görüşmek nasip olmadı, Sayın Valimiz Memduh Oğuz Bey’le ve nihayet makam harici bir görüşmemiz oldu, kendileriyle geçenlerde! Çok sevdiğim değerli dostlarım; Sav Belediye Başkanım, Bekir Bayram Ağabeyim ve Katre Unlu Mamullerinin sahibi Mehmet Kayaduran’la birlikte Tarihi Ferah Kebap’tayız.

 

Mehmet Bey bana telefon etti… “Ferah Kebap’a gel, Sayın Müdürüm! Vali Bey’i de buraya davet ettim. Hem tanışmış, hem birlikte Isparta Usulü Kebap yeriz. Bekliyorum Sayın Müdürüm!” Dedi. Değerli dostlarımla sohbet ederken, Sayın Valim geldiler. Daha öncesinde Sav Kasabasında kısa bir görüşmemiz olmuştuysa da, bu derece yan yana ve bir kebap ziyafetinde ilk defa oturup, konuşmuştuk. Bir de, Altınbaşak Özel Okullarının temel atma töreninde kendilerini görmüştüm. Bir gün öncesi bahar gibiyken, o gün sabah her yer karla kaplanmıştı. Beyaz bir örtüye büründü, bir an; Sav kasabası… Soğuk, iliklerime işlemişti. Temel atma töreninin ardından kapalı bir alana girdikte soğuktan bir derece kurtulduk. O gün, temel atma töreninin ardından Sav kasabasının ortasında, Belediyenin altındaki kahvehaneye gitmiştik. Çay sohbetine daldığımız an, Sayın Valimizde oraya geldiler. Ferah Kebap’taki birlikteliğimizde kendileriyle bunları paylaştım. Ayrıca, makamına vardığımı, hoş geldin demek için 3-5 defa uğradığımı ama müsait olmadıklarını gördüm. Yılmaz Bey’i de, sıkboğaz etmek istemiyordum. Bundan önceki Isparta’ya tayin edilen; hiçbir Valiyi ziyaretim esnasında, böyle bir sıkboğazlık etmemişimdir. Her gelen valiye uğrar, o an elimde olan bir kitabımı imzalar verir, birkaç dakika içinde müsaade ister, makamdan ayrılırım. Benim ziyaretim kısadır. Fazla meşgul etmeyi sevmem.

 

Ve son gelen Vali Bey’e de, kitabımı imzalayıp Özel Kalem Müdürü Yılmaz Karadem Beyefendi’ye bırakmıştım ki, gittiğimde hemen kitabı alıp, Vali Beye takdim edeyim.

 

Kendilerini bu durumla ilgili de, bilgilendirdim. Sohbetimizden memnun oldular, kendilerinin Burdur Valiliği dönemlerini dinledik. Isparta’ya bu vesileyle gelip, gittiklerini söylediler. Makama da bekliyorum deyip, ayrıldılar.

 

Bizler de, Isparta’nın meşhur Kebabını bu güzide ve tarihi mekânda, yani Ferah Kebap’ta yemenin zevkiyle tamamladık. Tatlı bir sohbetin ardından vedalaşıp, dağıldık.

 

Isparta’nın tarihi çarşılarından Üzüm Çarşısı’nın içerisindeki bu mekândan ayrılası gelmiyor insanın. Her çarşı turumda bir girerim, Üzüm Çarşısına! Dar sokaklar arasındaki birbirine çok yakın dükkânların arasından geçerken güzelde bir hava okşuyor yüzünüzü! Tabii, ferahlıyorsunuz. Gezmenin haricinde, tanıdık esnafları ziyaretimde olur. Bazen esnaflara uğrar, çaylarını içerim. Ufak bir sohbet ettiğimiz ve bazen de kalkıp hep birlikte yemeğe gittiğimiz esnaftan yakın dostlarımız da var, bu çarşı da! Çarşının merkezde oluşu, Mimar Sinan Camisine yakın oluşu, gözden uzak kalmamasına vesile olmuş.

 

Mimar Sinan Camisi ve önündeki Üzüm Çarşısıyla bağlantı kurulan küçük meydanı da, ayrı bir güzellik katar… Isparta’ya! 

      

Size yakışan bir cevap vermişsiniz!

Dünyanın en güzel yaşanılacak ülkesiyiz ama birileri bu güzel ülkemizi, bize zehir etmeye çalışıyor. Avrupa ülkelerinden birinden bir televizyon programcısı geliyor. Program hazırlıyor, güzel şehrimiz Isparta’da ve çok anlamlı bir olay yaşanıyor. Bir etkinliğin çekimini yaparken, Isparta Valisi Memduh Oğuz Bey, o arada televizyon programcısının bir şeyler fısıldadığını duyuyor. Etkinlikte görev alan şu çocuklar nereli? Çocukların  birinin Diyarbakır, birinin Tunceli ve birinin de yine doğu vilayetlerinden birinden olduğunu söylediklerinde; yapımcı der ki: “Bize öyle dememişlerdi… Hani doğulu çocuklar, batı da okuma hakkına sahip değiller denilmişti.” Bu sözün üzerine Sayın Valim, şu anlamlı mesajı vermiş!

 

İşte gördünüz demiş, Sayın Valimiz “Bizim ülkemizde öyle bir ayrımcılık asla yoktur. Hepimiz kardeşiz. Biz biriz, birlik beraberlik içindeyiz.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR