24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Kasım 2014 Pazartesi 23:57

Isparta ve Burdur TRSM'leri Arasında İşbirliği Protokolü

Isparta ve Burdur Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri (TRSM) arasında karşılıklı yardım, işbirliği ve kardeşlik protokolü imzalandı.
Isparta ve Burdur TRSMleri Arasında İşbirliği Protokolü

sparta Devlet Hastanesi Salonu'nda yapılan protokol törenine Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Aydın, Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sedat Kavas, hastane başhekim ve yöneticileri, doktorlar ve hemşireler ile TRSM'lere giden hasta ve yakınları katıldı.

Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Sedat Kavas konuşmasında, "Dünya sağlık Örgütü sağlığı tanımlarken sadece beden sağlığını ifade etmiyor. Sağlık dediğimiz zaman bedenen, ruhen ve sosyal yönden bir iyilik hareketi olarak tanımlanıyor. Buradan hareketle TRSM’nin ne kadar önemli iş gördüğünü belirlemiş oluyoruz. Gerçekten devlet, sosyal devletse devlet. Sosyal açıdan bir sıkıntının olduğu bireyler sağlıklı bireyler olamıyor. Arkadaşlarımız burada çok güzel bir etkinlik yapmışlar. Bu protokolümüzün de karşılıklı kardeş şehrimiz Isparta ile hayırlara vesile temenni ediyorum” dedi.

Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Osman Aydın ise, Burdur ile güzel hizmetlere imza atacaklarını söyledi.
Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

İŞTE PROTOKOLÜN AMACI
İki il arasında imzalanan işbirliği protokol, kapsamında, Burdur Kamu Hastaneleri Birliği ve Isparta Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı TRSM birimleri arasında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulması, her iki kurumun çalışmaları ile alakalı karşılıklı fikir teatisinde bulunması, her iki kurumunda ayrı ayrı yaptığı organizasyonlara kardeş TRSM’yi davet ederek hastaların sosyalleşmesine, moral ve motivasyonun yükselmesine katkıda bulunmak, gibi amaçlar güdülüyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR