25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Mart 2012 Perşembe 10:29

Isparta Ve Burdur'a Serbest Bölge Adımı

BAKA Isparta ve Burdur'un ortak havalimanı ile karayolu ve OSB'nin buluştuğu bölgede 'serbest bölge' oluşturulmasına yönelik planlama çalışmaları için somut adımlar atıldı.
Isparta Ve Burdura Serbest Bölge Adımı

BAKA Isparta ve Burdur'un ortak havalimanı ile karayolu ve OSB'nin buluştuğu bölgede 'serbest bölge' oluşturulmasına yönelik planlama çalışmaları için somut adımlar atıldı.

BAKA'nın bu yöndeki raporunun ulaştığı Ekonomi Bakanlığı, 3 kişilik uzman ekibini bölgede iş dünyası ile görüşüp önerilen bölgede inceleme yapması için gönderdi. İş dünyasının temsilcilerinin biraraya geldiği Ortak Akıl Platformu ve ITSO yönetimi ile toplantılarda durum değerlendirmesi yapan Bakanlık ekibi, havalimanı, uçak bakım hangarı ile çevresinde yerinde incelemede bulundu.

Ekonomi Bakanlığı ekibi, öncelikli sektörlerin belirlenip kurucu işletme şirketinin oluşturulması gerektiğini belirterek olumlu izlenimlerle ayrıldı.

'Demiryolu Taşımacılığı ve Lojistik Çalıştayı' ile diğer çalışmalarının ardından BAKA, havayolu, karayolu ve demiryolunun kesiştiği Süleyman Demirel Havalimanı'nın bulunduğu bölge için rapor hazırladı. Batı Akdeniz'de atıl durumdaki Burdur ve Isparta'nın ortak havalimanı Süleyman Demirel'in bulunduğu bölgenin 'serbest bölge' veya 'özel ekonomi bölgesi' kabul edilmesini içeren raporunu, Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü'ne sundu. Bakanlık da, uzman ekibini yerinde durum tespiti, incelemeler ve iş dünyasıyla görüşmeler yapması için Isparta'ya gönderdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR