26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Nisan 2012 Pazar 12:55

Isparta Zabıtasından Dilenci Operasyonu

Halkın manevi duyguları ile oynayan dilencilere karşı Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince geniş çaplı operasyon yapıldı. Yapılan çalışmalar sonrasında 11 dilenci yakalandı.
Isparta Zabıtasından Dilenci Operasyonu

Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne getirilen dilencilere burada kimlik tespiti uygulaması yapıldı. Dilencilere bir daha Isparta’ya gelmemeleri ve dilencilik yapmamaları noktasında gerekli uyarılar yapıldıktan sonra Kabahatler Kanunu’na göre işlem uygulandı.

Yine yapılan denetimlerde son günlerde özelikle şehrin en işlek noktalarında halka termal oteller hususunda anket çalışması yapmak isteyenlerle ilgili 4 kişi de Zabıta Müdürlüğü’ne getirilerek haklarında gerekli yasal işlem uygulandı.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Zabıta Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu, “Sabah saatlerinde müdürlüğümüz tarafından başlatılan cami çevresi ve şehir genelinde yapılan çalışmalarda vatandaşlarımıza rahatsızlık veren dilenciler yakalandı. Bu vatandaşlarımızın sosyal durumları araştırılacak. Durumları çok kötü olanlara yardım yapılacak. Tedaviye ihtiyacı olanların tedavisi yaptırılacak. Amacımız duygu sömürücülüğüne mani olmak. Yakalanan ve karakolumuza getirilen dilencilerin yarısından fazlasının şehir dışından geldiğini tespit ettik. Bu kişilerin sosyal durumlarını araştırdığımızda aralarında maddi durumları çok iyi olanlarda var. Halkımız tarafından bu gibi kişilere kesinlikle para yardımında bulunulmamasını istiyoruz. Devletimiz, belediyemiz üzerine düşeni zaten yapıyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza gerekli maddi, kömür ve gıda yardımı yapılıyor. Amacımız bu suç unsurunu ortadan kaldırmak. Ayrıca denetimlerimizde vatandaşlarımızı rahatsız eden yasal olmadığı halde izinsiz anket çalışması yapan kişiler de yasal işlem yapılmak üzere müdürlüğümüze getirildi” şeklinde konuştu.

Vatandaşların bu ve buna benzer bir durumla karşılaştıklarında Alo 153 Zabıta veya 211 61 11 nolu telefona ihbarda bulunmaları istendi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR