19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Ocak 2014 Cuma 13:45

Isparta’da 24 Saat Projesi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ilgili kuruluşlar desteğinde ilimize gelen yerli yabancı turistlere yönelik “Isparta’da 24 Saat” Projesi geliştirildi.
Isparta’da 24 Saat Projesi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, 16. Meslek Komitesi (Konaklama Yerleri, Danışmanlık ve Turizm) Kültür ve Turizm Müdürlüğü liderliğinde önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Isparta’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklaması, yeme içmesi, gezmesi gibi konulardan oluşan Isparta’da 24 Saat Projesiyle ilgili ITSO’da toplantı yapıldı. Toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Güneykent Belediye Başkanı Fahretdin Gözgün, ITSO 16.Meslek Grubu Komite Başkanı Müjgan Cingöz , ITSO Meclis Üyeleri ve Komite Üyeleri Arif Ünal, Murat Çelebi ve Burak Akşahin, Fatih Çağlar, Hakan Gül, Hüseyin Gökhan işler, , ITSO Genel Sekreteri Erkan Ayan ile tesis işletmecileri katıldı.

Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri ile konaklama, restoran sahiplerinin de görüşlerinin alındığı toplantıda, projenin detayları konuşuldu. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde gerçekleştirilen proje kapsamında Isparta’nın marka değerlerinin ön planda olduğu ve işletmeler tarafından oluşturulan özel Isparta menü ve listelerinin tüm Türkiye’de tanıtılması ve Isparta’ya gelen bir turistin 24 saatini en verimli şekilde nasıl değerlendireceği ortaya çıkarılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan ITSO Başkan Yardımcısı Metin Çelik, “Isparta'nın markalaşması için yerel işletmeci üyelerimiz ve ilgili kurum ve kuruluşlarımızla özel çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu alanda 16.Meslek grubu üyelerimiz işletmelerinde özel Isparta sunumu ve Isparta menüleri de sunacak.

Isparta'ya gelen bir kişi Isparta'da 24 saat boyunca saat saat nereleri gezebilir, nerelerde yemek yiyebilir ve sunulan Isparta'ya has menülerle Isparta'yı diğer illerden nasıl farklılaştırabiliriz diye çalışıyoruz.Amacımız Isparta'yı farklılaşarak zenginleştirmek ve bunu da yerel dinamiklerimizle gerçekleştirebilmek, dolayısıyla sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR