19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Ocak 2011 Salı 20:16

Isparta'da 5 Yıldızlı Otelin Yapımına Başlandı

Isparta şehir merkezinde yapılacak olan 5 yıldızlı otelin inşaatına başlandı.
Ispartada 5 Yıldızlı Otelin Yapımına Başlandı

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ve Isparta YDO Koordinatörü Ali Galip Bilgili, ÖNGÖR GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Sami Öngör’ü Isparta şehir merkezinde yapmaya başladıkları 5 yıldızlı otelin inşaat sahasında ziyaret etti.Sami Öngör, yatırıma başladıkları andan itibaren izin ve ruhsat işlemleri ile Hazine Teşvik Belgesi alma aşamalarında bürokratik işlemleri hızlandıran BAKA uzmanlarına ve Genel Sekreter Tuncay Engin’e teşekkür etti.

Sami Öngör yatırımdan vazgeçmesine neden olabilecek pek çok zorluğa rağmen Isparta kamuoyunun desteği ile zoru başararak hafriyat çalışmalarına başlamalarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Öngör, on bir ay içinde inşaat çalışmalarını bitirmeyi hedeflediklerini, bu çalışmalar sırasında başlangıçta 600, inşaat süresince de yaklaşık 200 kişinin istihdam edileceğini belirtti. Otel hizmete açıldıktan sonra da 200′den fazla kişinin daimi çalışacağını ifade eden Sami Öngör, dolaylı olarak pek çok sektörün otel yatırımından olumlu bir şekilde etkileneceğini sözlerine ekledi. 5 yıldızlı otel kalitesinde yaptıkları otelin Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerinin incelemesinden sonra 5 yıldızlı otel statüsünde tescilleneceğini belirten Sami Öngör, otel inşaatında ve tefrişatında en kaliteli yerli ve yabancı malzemelerle son teknolojinin kullanılacağını söyledi.

Genel Sekreter Tuncay Engin, pek çok sosyal ünitesi ile ÖNGÖR GRUP’un otelinin bir yaşam merkezi olacağını ve 288 kişilik yatak kapasitesi ile Isparta’nın ihtiyacını karşılamasa da önemli bir boşluğu dolduracağını belirtti. Tuncay Engin, 5 yıldızlı otelin şehirler için marka değeri taşıdığını ve pek çok önemli yatırımcının yatırım kararı almalarında katalizör vazifesi gördüklerini vurguladı. Isparta’nın kabuğunu kıracak ve pek çok yatırımın öncüsü olacak bir yatırım yaptıklarından dolayı Sami Öngör’e teşekkür eden Genel Sekreter Tuncay Engin, BAKA olarak daima yatırımcının yanında olacaklarını belirtti.
Isparta’nın Yıldızı Parlayacak

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 10 yorum yapıldı.
    YAZARLAR