21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Kasım 2012 Pazartesi 17:38

Isparta'da Aydınlatma Sorunumu Var?

Vatandaşlar Isparta merkezde şehir aydınlatmalarının yetersiz olduğunu, bu durumunda suça davetiye çıkardığını belirtiliyorlar.
Ispartada Aydınlatma Sorunumu Var?

Türkiye’nin en iyi yaşanabilir 3. kenti olan Isparta’da şehir içi aydınlatmalarla ilgili ciddi şikayetler var.

Isparta’nın şehir merkezinde aydınlatmaların yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar bu konuda yetkili kurumları görevlerini yapmaya davet ediyorlar. Aydınlatmaların yetersiz olması nedeniyle, suça davetiye çıktığını belirten vatandaşlar TEDAŞ ile Isparta Belediyesinin ortaklaşa çalışması ile sorunun çözülebileceğini belirterek görüşlerini şöyle açıklıyorlar:

“Yetkililer, aydınlatmaların yeterli olduğunu söyleyebilirler. Ancak çıksınlar şehir içinde gece dolaşsınlar. Ya lamba yetersiz, ya patlak, ya düzensiz. Emniyet yetkilileri de aydınlatmanın yetersiz olduğunu belirtiyor. Aydınlatmanın yetersiz olması suça adeta davetiye çıkarıyor. TEDAŞ yetkililerinin Isparta’nın şehir içi aydınlatmasını, mahalle – mahalle, sokak – sokak yeniden gözden geçirmesi ve düzenlemesi gerekiyor.

Isparta şehir merkezinde ciddi anlamda karanlık nokta bulunuyor. Karanlak noktalar nedeniyle suç işleme oranı da artıyor.

Aydınlatma ile ilgili sorun çözülsün, göreceksiniz Isparta’da işlenen suçlarda ciddi azalmalar yaşanacak. Aydınlatmadaki sorun hem voltajda, hem lamba sayısında var. Sayın Valimiz her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlı davranacak ve gerekli çalışmaları yaptıracaktır.”

Şehir merkezindeki aydınlatma çalışmalarının yetersizliği nedeniyle hırsızlık, gasp gibi suçların işlendiği belirtildi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR