25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Ocak 2013 Cuma 10:52

Isparta’da Bakan Yazıcı Rüzgarı

Bakan Yazıcı, Isparta Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği'nin organize ettiği yılın işadamlarına ödül törenine katılmak üzere şehre geldi.Yazıcı, Ispartalı esnafla sohbet etti, ardından partilileriyle buluştu.
Isparta’da Bakan Yazıcı Rüzgarı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Isparta Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği tarafından düzenlenen ‘IGİAD 2013 Yılın İşadamlarına Ödül Töreni’ne katılmak üzere Isparta’ya geldi.

Hava yolu ile kente gelen Yazıcı, ilk olarak İpliksan’ı ziyaret etti.
Ardından Isparta Valisi Memduh Oğuz'u makamında ziyaret eden Bakan Yazıcı, Valilik özel defterini imzaladı.

Vali Oğuz, “Gülün Başkenti olan Isparta, kullanılan bir ham maddenin yüzde 65’inin üretildiği dünyadaki tek şehirdir. Bu şehir elmanın da başkentidir. Bu şehirde hiçbir şekilde aç insan yoktur. Ama istihdam konusunda bazı küçük sorunlar bulunuyor” dedi.

‘Mekke – Medine – Kudüs müşerref, Isparta muazzaftır’ diyen Vali Oğuz, “İlim şehri Isparta’ya hoşgeldiniz” dedi.
Oğuz, daha sonra Bakan Yazıcı’ya Isparta hakkında brifing verdi.

gumruk-bakani-hayati-yazici-ic-3.jpg

Bakan Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, “Isparta gül, elma ve kiraz üretiminin yanında önemli bir ticaret kentidir, tarım kentidir. Buradaki yöneticilerimizin de davranışları ve desteğiyle daha yükselecektir” ifadelerini kullandı.

Valilik ziyaretinin ardından yaya olarak parti binasına doğru devam eden Bakan Yazıcı, Tarihi Üzüm Pazarı esnafları ile bir süre sohbet ederek, hal ve hatırlarını sordu.
Ardından partisinin bulunduğu binaya gelen Bakan Yazıcı’yı, Isparta Şarkikaraağaç ilçe futbol takımının taraftarları karşıladı.

Taraftar grubu, Bakan Yazıcı’ya ‘Şarkikaraağaç seninle gurur duyuyor’ şeklinde tezahüratta bulunurken, heyette bulunan ve Şarkikaraağaçlı olan Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ise, “Bu karşılamadan benim bile haberim yoktu Sayın Bakanım” dedi.
Daha sonra Bakan Yazıcı ve beraberindeki heyet taraftarlar birlikte fotoğraf çektirdi.

gumruk-bakani-hayati-yazici-ic-1.jpg

BAKANA ISPARTA HALISI SECCADE HEDİYESİ
Ak Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş, partinin ziyaret defterini imzalayan Bakan Yazıcı’ya Isparta halısından dokunmuş seccade hediye etti.
Uzaktaş, “Sayın Bakanım, artık namazlarınızı bu seccadede kılmanızı temenni ediyoruz” diye konuştu.
Temenniyi gülümseyerek karşılayan Bakan Yazıcı ise, aldığı hediyeleri başka yerlere bağışladığını ifade etti.

gumruk-bakani-hayati-yazici-ic-2.jpg

“10 YILDA, TÜRKİYE NEREDEN NEREYE GELDİ?”
Bakan Yazıcı, partisinde yaptığı konuşmada ise büyük bir aile olduklarını, bu ailenin isminin de Ak Parti olduğunu aktardı.
Yazıcı, “Bu çatı altında gerçekten Türkiye'nin sorunlarını Genel Başkanımız ve Başbakanımız öncülüğünde hep birlikte göğüsledik, sırtladık. Türkiye'yi 3 Kasım 2002'den aldık bugüne getirdik. Bir muhasebe yapın. En basit işletme sahibi bile bu muhasebeyi yapar. Türkiye'nin muhasebesini yapın.
O sizin Yalın mantığınızla, duru, hiçbir şeyden etkilenmeyen elinizi vicdanınıza koyun. Türkiye 3 Kasım 2002'den önce eğitim alanında ne durumdaydı, bugün ne durumda? Aradaki fark Ak Parti'nin Türkiye'ye sağladığı kazanımlardır" ifadelerine yer verdi.

TARIM KENTİ OLMASININ YANINDA
ÖNEMLİ BİR EĞİTİM ŞEHRİ: ISPARTA

Türkiye'de bugün 81 ilin hepsinde üniversite olduğuna dikkat çeken Yazıcı, "Eğitim en temel faaliyet, bilgi en kıymetli kazanımdır, en büyük zenginliktir. Gençleri, insanların donanımlı olması Türkiye'de yapılacak faaliyetlerin daha ekonomik katma değeri yüksek, insan gücü kalitesi daha etkin olmasını hedefleyen bir faaliyet alanıdır" diye konuştu.

Isparta'nın bir tarım kenti olmanın yanında önemli bir ilim şehri de olduğuna dikkati çeken Yazıcı, Süleyman Demirel Üniversitesi'nin Türkiye'deki üniversiteler arasında ilk 10'da yer aldığını, 60 bine yakın öğrencisinin bulunduğunu kaydetti.

“AK PARTİ’NİN TEMELİNDE İNSAN VAR”
AK Parti olarak faaliyetlerinin temelinde insanın olduğunu belirten Yazıcı "Kanunları, tüzükleri, yönetmelikleri insanı esas alarak çıkarıyoruz. Eğitime insanı esas aldığımız için önem veriyoruz. Sağlığa, merkeze insanı yerleştirdiğimiz için önem veriyoruz. Sağlığı yerinde olmayan bir insan için diğer hak ve özgürlüklerin anlamı olabilir mi? Ülkenin birliği, bütünlüğü üzerine titrediğimiz en büyük koruma alanlarıdır.

Sizin kafanızı çelmeye çalışanlar, bizim yaptıklarımızı çarpıtarak anlatmaya çalışanlar olabilir. Bu milletin değerleriyle milletin birliğini ve bütünlüğünü zedeleyecek, insanımızı gözünü yere baktıracak, yüzümüzü kızartacak hiçbir faaliyet ve hesabın içinde olmadık, olmayız.

Bizim gündemimizde hep Türk milleti var. Bu millet hangi unsurlardan oluşmuşsa başımızın üstünde. Türkiye'ye hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Siyasetten beklentimiz budur. Bulunduğumuz yerler geçicidir. Esas olan bu ülkeye hizmet etmektir" şeklinde konuştu.

KUYRUKLAR, AK PARTİ İKTİDARINDA SONA ERDİ
Türkiye'de sağlık alanında da büyük yatırımlar yapıldığına dikkat çeken Bakan Yazıcı, bu alandaki en önemli hizmetin ise sağlık hizmetlerinin tek çatı altında birleştirilmesi olduğunu kaydetti. Ak Parti iktidarından önce polisin, emeklinin, SSK'lının Bağ-Kur'lunun ayrı ayrı hastanesi olduğunu belirten Bakan Yazıcı, "Gittiğiniz hastaneler tıka basa doluydu.

Hasta insan muayene olmak için sabah namazından önce saat 3'te, 4'te, 5'te öncelikli muayene olabilmek için sıraya girerdi. Tedaviniz zar zor yapılır, önünüze bir fatura gelir ödeyemezseniz, rehin tutulurdunuz. Böyle bitik bir ülkeydi Türkiye. Hastaneleri birleştirdik ve kuyrukları sona erdirdik" ifadelerini kullandı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR